top of page

Profesyonel Masaj Alırken Ne Beklemeli?


Profesyonel Masaj Alırken Ne Beklemeli?

Çoğu insan masaj yaptırmanın birçok faydasına zaten ancak ilk kez masaj yapanlar için, ne bekleyeceğini bilmek, genel deneyimde tüm farkı yaratabilir. Aynı şekilde masaj yaptırmaya alışmış kişiler de daha faydalı bir seans için doğru masaj hazırlığının faydalarından yararlanabilir. Bir profesyonel masaj almadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler:

  • Rahat, Bol Giysiler Giydirin

Seansınız için giyinmenize gerek yoktur, ancak seans başlamadan önce bile en rahat ve konforlu olduğunuzdan emin olmak için bol, rahat kıyafetler giydiğinizden emin olun. Masaj terapistinin vücudunuzun çoğuna fiziksel baskı uygulaması gerekeceğinden, konfor seviyenize göre soyunmanız istenecektir. Bol kıyafetlerin değiştirilmesi ve çıkarılması bunu çok daha kolaylaştıracaktır. Ayrıca masajınızdan sonra daha rahat hissedeceksiniz, bu da gevşemiş kaslarla biraz hassas hissetmenizi sağlayabilir.

  • Hidrasyon

Seansınızdan önce ve sonra susuz kalmamak çok önemlidir. Dolaşımı hızlandırdığı için, özellikle vücudunuzda besinleri ve oksijenin dolaşımını engelleyen bol miktarda toksin varsa, içme suyu deneyimi yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Bu tıkanıklık genellikle iltihaplanma nedeniyle stres ve ağrı ile sonuçlanır. Kaslarınızı gevşeterek biriken bu toksinleri atmak, rahatlamanıza ve onları dışarı atmanıza yardımcı olacaktır, bu nedenle masajınızdan sonra da bol su içmelisiniz.

  • Nefes Egzersizi Yapın

Masaj sırasında doğru nefes almak söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken özel teknikler vardır. Derin ve sakin nefes almak önemlidir. Masaj terapisi sırasında insanların düşündüğünden daha sık olan nefes almayı unutmadığınızdan emin olun.

Terapist sırtınızdaki farklı noktalara baskı uyguladığından, nefesinizi tutmak veya genellikle ciğerlerinize aldığınız hava miktarını sınırlamak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak, kaslarınızın gevşemesini engellediği için masajınıza ters etki yapar. Seansınızdan en iyi şekilde yararlanmak için normal ve olabildiğince derin nefes alın ve nefes verin.


Masaj

Bir Masaj Sırasında Ne Beklemeli?


Masaj sırasında uykuya dalma konusunda bilinçli olsanız da olmamaya çalışın; bu düşündüğünüzden daha yaygın bir durumdur. Aslında, çoğu masaj terapisti muhtemelen bunu bir iltifat olarak görecektir, çünkü bu, sizi uykuya daldıracak kadar rahatlatmakta mükemmel bir iş çıkardıkları anlamına gelir. Seans sırasında uykuya dalmak için dürtü hissederseniz, uykuya dalmaktan korkmayın. Yetenekli bir terapistin masaj seansı sırasında başını sallayan ilk kişi kesinlikle siz olmayacaksınız.


Masajlar, bir seanstan sonra aynı anda hem rahatlamış hem de enerjik hissetmenizi sağlayan vücudunuzun endorfin salgılamasına yardımcı olur. Sadece kendinizi harika hissetmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda endorfinler vücudun iyileşmesini de destekler. Düzenli seanslar için geri gelmek sağlığınız için çok faydalı olabilir ve kronik stres ve iltihaplanmanın sürekli rahatlamasını sağlayabilir.


Hayat, bazı sosyal ortamlarda organizasyon düzenlemekten tüm arkadaşlarınız ve aileniz için gündelik hayatınızı kontrol etmeye kadar uzanan stres maratonlarıyla doludur. İş yerindeki birçok görevin üstesinden gelmekten, çocuklarınızın okul ve diğer aktiviteleriyle ilgilenmeye kadar. Aynı anda o kadar çok şey oluyor ki, insanlar sağlıklarını ihmal etme eğilimindedir. Birkaç seans masaj terapisine yatırım yapmak, stresinizi ve endişelerinizi hafifleterek sağlığınızı kontrol altında tutmanıza olanak tanır.


Comments


bottom of page