top of page

Rahatlama için 7 Popüler Masaj Stili


Rahatlama için 7 Popüler Masaj Stili

Konu masaj yaptırmak olduğunda birçok seçeneğiniz olduğunu biliyor muydunuz? İşte rahatlama ve ağrı kesici için en popüler masaj stilleri. Herkes masajın inanılmaz faydaları olduğunu bilir. Örneğin, dolaşımı iyileştirmek ve stresi azaltmak vb. Peki konu masaj yaptırmak olduğunda birçok seçeneğiniz olduğunu biliyor muydunuz? İşte rahatlama ve ağrı kesici için 7 popüler masaj stili.


1. Zor Bir Haftanın Ardından İsveç Masajı ile Rahatlayın

İsveç masajı, şu anda hayatta stresli bir dönem geçiren ve mutluluktan uzaklaşmak isteyenler için mükemmeldir. Amacı tüm vücudu rahatlatmaktır. Bu masaj size yumuşak bir masaj stili sunar. Kanın kalbe geri dönmesine yardımcı olan uzun vuruşlar sayesinde derin nefes almayı teşvik eder. İsveç masajlarının hastalar arasında kanser semptomlarını azalttığı kanıtlanmıştır. Bu özellikle mide bulantısı, stres, yorgunluk ve ağrı ile mücadele edenler için geçerlidir.


2. Ağrıyan Kaslarınızı Tay Masajı ile Uzatın

Enerji yollarının engelini kaldırarak, yenilenmiş hissederek ayağa kalkacaksınız. Vücudunuzu saran gerilime veda edin. Bu masaj için rahat, esnek giysiler giymeniz gerekecek. Bunun nedeni, masözünüzün bu kasları germek için sizi hareket ettirecek olmasıdır. Tay masajı, ağrıdan kurtulmaya ihtiyacı olan veya dolaşımı zayıf olanlar için mükemmeldir. Hangi alanlara odaklanılması veya kaçınılması gerektiğini bildirmek için masözünüzle konuşun.


3. Sıcak Taş Masajı ile Eklemlerinizi Gevşetin

Genel sağlığınızı iyileştirmek için sıcak taş masajı gibisi yoktur. Kendinizi rahatlamış ve sakin hissederek bu masajdan faydalanacaksınız. Bu masaj için terapistiniz sıcak taşları tutacak veya dolaşımı iyileştirmek için vücudunuzun belirli noktalarına yerleştirecektir.


Sıcak taşlar ayrıca eklemlerinizi gevşetecek ve kaygı veya stresi azaltmaya yardımcı olacaktır. Aslında, son zamanlarda uykusuzlukla mücadele ediyorsanız, onarıcı uykuyu teşvik edeceği için bu harika bir seçenektir.


4. Yaralanmalar İçin Spor Masajı Deneyin

Derin doku masajları, çok fazla spor yapan veya egzersiz yapan herkes için harikadır. Spor masajının sadece bir sakatlıktan kurtulmak için olduğunu düşünmeyin. Bu masaj tekniği, nemli ısı ve yumuşak doku salma tekniklerini ve derin doku tetik noktası tedavisini içerebilir. Egzersiz yaparken düğümlenme veya kas spazmları yaşıyorsanız, bu seçenek sizin için harikadır. Daha da iyisi, esnekliğinizi artıracak ve gelecekteki yaralanmaları önlemeye yardımcı olacaksınız.


5. Baş Ağrısının Sıklığını Azaltın

Baş ağrısı çekenlerden misiniz? Düzenli olarak baş ağrısı veya boyun tansiyon masajı yaptırarak bu sinir bozucu ağrıların ne sıklıkta ortaya çıktığını azaltabilirsiniz. Bu masaj türü, bilgisayar başında uzun süre vakit geçiren, oturarak veya işe gidip gelenler için önerilir.


Tam vücut masajı istemiyorsanız, başınıza, boynunuza, üst kol ve omuzlarınıza odaklanan bu masaj tarzından ciddi anlamda faydalanabilirsiniz. Kendinizi daha az stresli hissedecek ve daha sonra işe geri dönmeye hazır olacaksınız.

Böyle bir masajın faydaları, iltihabı yatıştırır ve dolaşımı arttırır. Alternatif olarak, ağrıyı, disfonksiyonu ve travmayı hafifletmek için beyni, omuriliği ve sinir sistemini etkilemede büyük etkisi olabilecek bütünleştirici bir kraniyal sakral terapi masajını seçebilirsiniz.


Masöz

6. Refleksolojide Rahatlayın

Masözünüz, vücudunuzun bir bölümünü hedef almak için belirli bir bölgeye baskı uygulayacaktır. Sonuç sizin rahatlamanız ve organlarınızın işlevselliğini geliştirmesidir. Bu masaj tarzı, kabızlık, ishal, ağrı ve mide bulantısı çeken kanser hastalarını tedavi etmek için düzenli olarak kullanılır.


Kanser hastası olmasanız bile, salınan endorfinler nedeniyle ağrılarınızda size ciddi şekilde yardımcı olabilir. Anksiyete ve depresyonu olanlara fayda sağlamanın yanı sıra, refleksolojinin enerji seviyelerini arttırdığı, dolaşımınızı iyileştirdiği, baş ağrılarını durdurduğu ve daha iyi uyumanıza yardımcı olduğu da kanıtlanmıştır.


7. Hamilelikte Rahatlamak İçin Masajı Deneyin

Doğum stresi, yakında anne olacak bir kişinin her düşüncesinde mevcut olduğundan, masaj kaygıyı azaltmanın en iyi yollarından biridir. Hamilelik masajları, depresyon semptomlarını azaltmaya, kas ağrılarını ve ağrılarını azaltmaya ve hatta bebeğin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.


コメント


bottom of page