top of page

Reiki Masajı İle Ağrı Tedavisi


Reiki-Masajı-İle-Ağrı-Tedavisi

Çoğunlukla reiki masajı bir reiki uygulaması dahil edilerek uygulanır ve bir hastanın, kişinin vücudunu iyileştirmeye yardımcı olmak adına çeşitli basınç noktaları ve çakralar kullanılır. Reiki masajı pek çok bireylerde ağrı ve stres gidermeye yardımcı olması ile bilinmektedir. Çok önemli bir tedavi yöntemidir. Reiki masajını kullanmak iyileşmek veya bir hastalığı tedavi etmek amacıyla yardımcı olduğu kanıtlanmıştır ama kesinlikle geleneksel tıbbi yaklaşımın yanına kullanılabilecek iyi derecede bir alternatif tedavi yöntemi olamamıştır.


Reiki masajı Japonya kökenli ve vücudu iyileştirip, zihni uyandırmak adına bir ruhsal yaşam gücünü öğretme fikirleri üstünde gerçekleşir. Vücudun ve evrenin enerjileri kullanılır gibi bir yapısı bulunur. Yoğun bilimsel ortamlarda çalışılmış bir uygulama değildir. Reiki uygulayıcıları şifa adına bütünsel bir yaklaşım kullanır. Yaralanma ya da bir hastalığı iyileştirmeye katkıda bulunmak için evrenden veya daha yüksek güç enerjilerinden şifa çekmek adına yapılır. Bir uygulayıcı bireysel bir yaralanma veya rahatsızlık olan alanlar üstüne eli yoluyla bu enerjiyi çeker.


Reiki masajı için reiki ile aynı ilkeler de geçerlidir. Elini bir kişinin vücut enerjisini ortaya koymak için kullanır. Belli basınç noktalarını masaj yolu ile açar. Bir uygulayıcı vücudun çeşitli çakralarını açarak bloke olmuş olan enerjiyi serbest bırakır. Yani enerjiyi taşımada yardımcı olur. Çakralar, pek çok öğretide vücudun enerji merkezleri olarak bilinir ve bloke ya da negatif enerji vücutta hastalık ve ağrıya sebep olabilir. Bu sebeple, bir çakra, reiki masaj yolu ile çalıştırılmaya başlanır.


Çakra sebebi ile engellenmemiş olan vücut ağrısını sona erdirir. Reiki masajı yaygınlık sebebi ile çalışma ve delil eksiliği nedeniyle hastalık için tek tedavi seçeneği gibi geleneksel bilim camiası aracılığı ile kabul edilmez. Genel masajın, stres, anksiyete ve ağrı, bağışıklık sistemini baskıyalan herhangi bir hastalığın ortak yönlerini hafifletmeye katkıda bulunup, yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Fakat reiki masaj uygulamasının diğer bileşenleri derin nefese ve meditasyona dayanır. Sinir sistemini rahatlatıcı ve zihini yatıştırıcı faydalı olduğu kesin olan diğer egzersizleri de içerebilir.


Reiki Masajının Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?


Reiki masajı ile bağışıklık sistemi sorunları yaşayan bireylerin problemlerini çözer, hastalıkların kaynağına ulaşarak, oluşan rahatsızlığı ortadan kaldırır. Bu da demek oluyor ki, eğer bir bireyin bağışıklık sistemi güçlü ise, pek çok hastalıktan kendini korumuş veya bir çok hastalığı çoğu kişiye göre daha hafif ve daha çabuk atlatmış olmasıdır. Bu tür fiziksel tedavinin yanı sıra reiki masajı uygulamasının bir de ruhsal açıdan da tedavi şekli vardır. Reiki masajı sayesinde kurtulunulan negatif enerjinin yerine pozitif enerji yüklenir ise birey kendini daha huzurlu hissederek bu huzuru çevresine, işine kısaca bütün hayatına yansıtır. Bu da hayatında bir sürü başarılara, daha kaliteli bir yaşam sürdürmeye ve doğru alınmış kararlara vesile olacak demektir.


Comments


bottom of page