top of page

Reiki Nedir?


Reiki Nedir

Reiki Nedir?


Reiki, şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan yüzlerce yıllık bir öğreti biçimidir. Tibet kaynaklı olduğu tahmin edilir. Uygulaması kolay ve herkes tarafından öğrenilebilen bir teknik olarak görülür. Japonca kanji alfabesinden oluşan iki kelime; -Rei: her yerde var olan -ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelir. Evrensel yaşam enerjisi anlamında da kabul edilir. Reiki, doğası gereği ruha dayalı bir çalışma türü olmasına rağmen, hiçbir dine ya da inanca bağlı değildir. Uygulaması çok zor olan ruhsal bir deneyimdir. Aynı zamanda, uygulayan kişilerde psişik duyuları güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasına yardımcı olur. Reiki, şifanın saf halidir. Bu nedenle herkes kolaylıkla uygulanabilir. Fakat öncelikle bir uzmandan bunu deneyimlemek gerekir. Alternatif tıp yöntemi olarak inanılsa da, gerçekte bir tıp yöntemi değildir. Tıbbi müdahalelerin yerini alamaz. Vücudu şifalandırmak için yapılan yardımcı bir yöntemdir. Tedavilerdeki olumsuz problemleri azaltarak sonuçların olumlu olmasına katkıda bulunur. Ağrı ve stresi azaltır pozitif olmanızı sağlar. Zarar veren bir uygulama değildir. Bu terapiyi alan kişilerin ihtiyaçlarına göre yarar sağlar.


Reiki Nasıl Uygulanır?


Bedendeki enerji merkezlerine çakra adı verilir. Çakra noktalarına basınç uygulayarak enerji akışı yaptığımızda, vücuttaki enerjileri düzene sokarak, dengeyi sağlamış oluruz.

Reiki bu enerjinin direkt uygulaması ile çok yaygın bir şifa yönteminden biridir. Bütün kültürlerde inanılan manevi değerler, fiziksel evrenin altında yatan basit formdaki bir şeyden ortaya çıktığından bahsederler, modern fizik de evrenin enerjiden ortaya çıktığını savunmaktadır.


Bu enerji Reiki uygulayıcıları tarafından uygulanan doğal bir enerjidir. Reiki uygulayıcısı bu enerjiye daha güçlü bir şekilde ulaşır, çünkü kendi olumlamaları bedenindeki enerji blokajlarını temizler. Olumlamalar ayrıca uygulayıcının yaşam enerjilerini artırır ve kişiyi Reikinin kaynağıyla bir araya getirir.


Rahatsızlık hissedilen bir organ varsa, ellerinizi o bölgenin üstüne koyarak reiki tedavisi uygulayabilirsiniz. Bazı ciddi rahatsızlıkların ve hastalıkların Reiki ile tedavisinde farklı pozisyonlar ve uygulama teknikleri bulunmaktadır. Bununla birlikte Reiki de yanlış yapmak gibi bir durum söz konusu değildir. Enerji akışı ve basınç noktaları doğru uygulanmadığı taktirde yaptığımız çalışmanın kişiye faydası olmayacaktır.


Reiki çalışması sırasında avuç içlerinizde ve ellerinizi yerleştirdiğiniz bölgelerde ısınmalar hissetmeniz doğaldır. Bu ısınmanın şiddeti çalışma yaptığınız bölgedeki ihtiyaç duyduğu enerjiyle orantılıdır. Bu ısınmalar çok normaldir, uygulanan kişinin endişe etmesine gerek yoktur.


Evde Masaj


Reiki tedavisine başlamadan önce yatarak veya oturarak rahat olacağımız bir pozisyonda konumlanmamız gerekir. Vücudumuzun rahatsız olmayacağı ve yorulmayacağı bir pozisyon belirlemeliyiz. Ellerimizi çalışma esnasında bitişik şekilde tutmaya özen göstermeliyiz. Uygulamayı yaptıracak olan kişinin vücuduna bastırmadan rahat bir şekilde yerleştirilir.


Reiki uygulamak için, uygulayıcı şifanın sonuçlanmasına niyet ederek ellerini iyileştirilecek kişinin üzerine koyar ve enerji akmaya başlar. Enerji nasıl hareket edeceğini, nereye gideceğini, ne yapacağını bilir; enerji kendi akışını yönlendirir. Uygulayıcıdan tam hastanın gereksinim duyduğu miktarda enerji çekilir. Tüm bunlar uygulanan kişinin bilinçli müdahalesi olmadan gerçekleşir.


Sizlerde profesyonel bir Reiki şifalandırma deneyimi yaşamak isterseniz, sayfamızdaki uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Comments


bottom of page