top of page

Reiki'nin Faydaları


Reiki'nin Faydaları

Alternatif tıp, bir hastanın yaşam kalitesini iyileştirmenin harika bir yoludur. Bu teknikler, bir hastanın tedavi gördüğünde sahip olabileceği bazı istenmeyen semptomların ve yan etkilerin hafifletilmesine yardımcı olmak için genellikle Batı tıbbı ile kullanılır.


Bazı insanlar için Reiki gibi alternatif yöntemler vücutlarındaki enerji dengesini iyileştirebilir ve bu da genel olarak daha iyi bir sağlığa yol açabilir. Aşağıdaki makale, Reiki'nin nasıl çalıştığını ve bu tür alternatif terapi tedavisinin faydalarını inceleyecektir.


Reiki Nedir?


Reiki 1800'lerde Japonya'da ortaya çıkmıştır. "Rei" kelimesi evrensel anlamına gelir ve "ki" doğrudan yaşam enerjisi anlamına gelir. Reiki, kişinin vücudundaki enerji alanlarına denge getirmeye odaklanan bir tedavi yöntemidir. Enerji şifası, genel olarak bahsedildiği gibi, kulağa bilim kurgu gibi gelse de birçok hasta bunun gerçek olduğunu söylemektedir.


Reiki Nasıl Çalışır?


Reiki uygulayıcıları, vücudun etrafında durgunlaşan enerji alanlarını hedefler. Uygulama, durağan enerjiyi ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır, çünkü bu hareketsiz enerjinin tedavi edilmediği takdirde hastalık ve hastalıklara neden olabileceğine inanılmaktadır.


Reiki tedavisi uygulayan kişiler avuç içlerini kullanırlar. Kasları bilerek yoğururlar ve masaj yaparlar, bu nedenle Reiki'ye atıfta bulunmak için kullanılan başka bir terim avuç içi şifa veya uygulamalı şifadır. Uygulayıcılar, bir kişinin vücudundaki enerji akışını iyileştirmenin, kişinin ağrıdan kaçınmasına ve ağrıyı azaltmasına, iyileşmeyi hızlandırmasına, insanların rahatlamasına ve genel olarak insanları hastalıktan uzak tutmasına yardımcı olabileceğini söylemektedir.


Reiki ve Stres Belirtileri


Reiki'nin temel amacı, enerji vücudun belirli bir bölümünde sıkışıp kaldığında bazen oluşan enerji blokajlarından kurtulmaktır. Bu tıkanıklıklar negatif enerjide bir artışa neden olabilir. İltihaplanmaya bırakılan negatif enerji, kişide baş ağrısından strese kadar her şeye neden olabilir.


Reiki uygulayıcıları stresi masaj yaparak uzaklaştırmak için ellerini kullanırlar. Enerji bloklarının olduğu etkilenen bölgeleri ovalarlar ve vücutta daha iyi bir enerji akışı sağlarlar. Reiki'nin iyileştirici dokunuşunu deneyimleyen çoğu insan, sadece birkaç dakika önce ağrı hissettikleri alanlarda anında rahatlama olduğunu bildirmiştir.


Yorgun ve enerji artışına ihtiyaç duyan kişiler de Reiki'den yararlanabilir. Bunun arkasındaki açıklama, Reiki hareketlerinin vücudunuzdaki kötü enerjiyi atıp yerine pozitif enerji vererek yorgun ve stresli bedeninize yeni bir hayat vermesidir. Özetle, eski, yıpranmış yaşam gücünüz, yenilenmiş bir yaşam gücüyle yer değiştirmiş gibidir.

Evde Masaj

Reiki Tedavisinin Faydaları

Bu iyileştirici tedaviyi denemekle ilgileniyorsanız, yararlanabileceğiniz bazı faydalar;

  • İyileşmeyi Arttırın

Vücudunuzun kendini daha çabuk iyileştirebileceğini göreceksiniz. Bir hastalığınız veya yaralanmanız varsa, vücudunuz kendini toparlayabilir ve Reiki tedavisi ile çok daha kısa sürede kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

  • Artan Bağışıklık Sistemi

Vücudunuzdaki pozitif enerjinin artması nedeniyle, daha güçlü bir bağışıklık sisteminin keyfini çıkarabileceksiniz. Bu da nadiren hastalanacağınız anlamına gelir.


Reiki tedavisinin bir kişiye sağlayabileceği en iyi faydalardan biri zihin, beden ve ruh dengesidir. Bu tedaviyi alanlar daha iyi uyuyabilecekler ve hastalıkları uzak tutabilecekler. Aynı zamanda diğer tıbbi tedavileri destekleyebilecek mükemmel bir tedavidir.


Comments


bottom of page