top of page

Reiki’yi Keşfedin


Reiki’yi Keşfedin

Reiki, gevşemeyi teşvik edebilen ve nazik dokunuşlarla stresi ve kaygıyı azaltabilen bir enerji şifa tekniğidir. Reiki, vücudunuza enerji vermek, şifayı desteklemek için enerjinizin akışını ve dengesini iyileştirmek için ellerin kullanılmasıdır. Reiki, 1900'lü yılların başında, evrensel anlamına gelen Japonca "Rei" ve tüm canlılarda akan yaşam gücünü ifade eden "ki" kelimelerini birleştiren Mikao Usui tarafından geliştirilmiştir.


Bir masaj terapisti, ellerini müşterinin giyinik vücudunun üzerinde hafifçe hareket ettirerek Reiki'yi gerçekleştirir, sağlıklı bir enerji akışını teşvik ederek stresi azaltmaya ve iyileşmeyi desteklemeye yardımcı olur. Reiki, diğer tıbbi ve terapötik tedavi türlerini tamamlar ve diğer şifa türlerinin etkinliğini artırabilir. Reiki, baskı, masaj veya manipülasyon içermemesi bakımından diğer dokunma terapilerinden farklıdır.


Reiki'nin Sağlığa Faydaları Nelerdir?


Reiki, daha iyi uyku, daha iyi ruh hali ve ağrı kesici dahil olmak üzere bir dizi potansiyel fiziksel ve duygusal sağlık yararı ile bağlantılıdır. Reiki, vücudunuzun stres, yaralanma veya hastalıktan kaynaklanan hasarlardan iyileşmesine izin verebilecek bir rahatlama durumuna dönmesine yardımcı olabilir.


Reiki, huzur, rahatlama, güvenlik, sağlık ve daha fazlasını yaratabilir. Reiki, vücudunuza günlük hayatın stresinden bir mola vererek, vücudunuzun rahatlama durumuna dönmesine yardımcı olur.


Farklı Reiki Şifa Yöntemleri Türleri


Reiki'de Tibet reiki, Karuna reiki, Usui Shiki Ryoho, Batı reiki ve Kelt reiki dahil olmak üzere beş farklı şifa yöntemi vardır. Her şifa türü, onu diğerinden ayıran benzersiz özelliklere sahiptir.


Örneğin, Tibet reikisi bağışıklık sisteminizi güçlendirme yeteneği taşırken, Batı reiki sezginizi geliştirir. Her türün, onları diğer yöntemlerden ayıran benzersiz özellikleri olsa da hepsi depresyon ve anksiyete gibi sağlık sorunlarının tedavisinde etkili olabilir.

  • Tibet Reikisi

Tibet reiki, kökleri Tibet Budizmine dayanan bir reiki türüdür. Kendine, başkalarına veya belirli bir çakraya odaklanarak iyileşmeyi içerir. Odak noktası sağlık, maneviyat veya genel refah olabilir. Bazı uygulayıcılar, reiki'yi akupunktur gibi diğer enerji çalışması biçimleriyle birleştirmeyi sever.

  • Karuna Reikisi

Karuna reiki, hızlı veya basit düzeltmelere güvenmek yerine, içeriden iyileşmek için daha yüksek titreşimli enerji kullanır. Karuna, Hinduizm'de yaygın olarak kullanılan bir dil olan Sanskritçe'de şefkat veya sevgi anlamına gelir. Kalplerimiz açık olduğunda, farkında bile olmadan kendi enerjik gücümüzü kullanarak kendimizi iyileştirme konusunda doğuştan gelen bir yetenek vardır.

  • Usui Shiki Ryoho

Usui Shiki Ryoho, geçmişi 1924'e dayanan bir ruhsal şifa şeklidir. Uygulayıcılar, yaşam enerjisi akışı yoluyla refahı artırabilecek müşterilerinin vücudunun farklı bölgelerine baskı uygulamak için ellerini kullanırlar.

  • Batı Reikisi

Batı reiki, büyüme, şifa ve ruhsal uyanışın teşvik edilmesini kolaylaştırabilecek eksiksiz bir sistemle sonuçlanan dört yön ve dokuz element içerir. Bu yöntem, bir kişinin geçmişiyle yüzleşmesine, iyileşmesine ve kendi bağımsız benliği olarak büyümeye başlamasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

  • Kelt Reikisi

Kelt reiki yöntemi, bir kişinin kendini iyileştirme yeteneğini uyararak kendi kendini iyileştirmeye yardımcı olmak için özel teknikler kullanır. Eski zamanlarda, Kelt savaşçılarının savaşlara girmeden önce bu şifa yöntemlerini uyguladıklarına inanılıyordu. Bugün, reiki yönteminden yararlanmak için bir savaşçı olmanız veya hatta herhangi bir fiziksel savaşa girmeniz gerekmese de yine de bu yöntemle sağlığınızı ve zindeliğinizi artırabilirsiniz.


Masaj

İlk Reiki Seansınız Sırasında Neler Beklemelisiniz?


Reiki seanslarının uzunluğu değişir, ancak genellikle 60 ile 90 dakika arasında sürer. Tüm seansı standart bir masaj masasında tamamen giyinik yatarak geçireceksiniz. Seans için bol ve rahat kıyafetler giymeniz tavsiye edilir. Sıkı veya kısıtlayıcı bir şey giymekten kaçının.


Seans sırasında masaj terapisti, baş ve omuzlar, mide ve ayaklar etrafındaki pozisyonlar ve ayrıca müşterinin durumuna göre diğer pozisyonlar dahil olmak üzere bir dizi el pozisyonunda ellerini hafifçe vücudunuzun üzerine veya yanına yerleştirecektir. Her el pozisyonu, müşterinin her pozisyonda ne kadar ihtiyacı olduğuna bağlı olarak, yaklaşık 3 ila 10 dakika tutulur. Seans sırasında derinden rahatlamış hissetmeyi bekleyin. Hafif bir uykuya dalabilir veya sinir sistemini düzeltmeye yardımcı olan derin bir meditatif duruma girebilirsiniz.


コメント


bottom of page