top of page

Rungu Masajı Nedir?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Rungu-Masajı-Nedir-?

Rungu Masajı


Rungu masajı, ‘’Afrika rungu masajı’’ veya diğer adıyla ‘’Rungu çubuk masajı’’ ismi ‘’Rungu’’ olarak bilinen ahşap bir çubuk kullanılarak uygulanan bir Afrika masaj türüdür. Masaj kültüründe, Rungu genç erkekler için önemli bir savaşçı satatüsü olarak bilinir. Eskiye dayanan tarihte, önemli olan kabile toplantılarında özel bir etkinlik düzenlenerek, özel bir konuşmacı aracılığıyla gençlere verilirdi. Rungu, özenle oyulmuş ya da başka malzemelerden yapılmış olabilmektedir. Bu sayede erkekler onurlandırılırken bunun yanı sıra, elde ettikleri Rungu çubukları ile yapılan masajın ne kadar önemli olduğunun da anlaşılması sağlanmış oluyordu.


Rungu masaj uygulamasında kullanılan ahşap çubuk, doğal olan Okaliptüs ağacından yapılmaktadır. Rungu masajı uygulaması, özellikle rahatlama, gevşeme hissi vermesi açısından oldukça önemli bir uygulama olarak kabul edilmektedir. Kişi üzerinde çok güçlü bir rahatlama, gevşeme etkisi ortaya çıkmaktadır. Bununla beraber beden, vücut olarak aşırı yorulan veya zorlu spor ve antrenmanlarla uğraşan bireylerin yorgun ve ağrılı kaslarının eski formuna tekrar kavuşabilmesi için oldukça etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda lenf drenajı ve endorfin salınımı sağlayan, derinden uyarıcı bir masaj uygulamasıdır. Bu masaj türü, derin doku masajından maksimum faydayı elde etmeyi sağlamak için tasarlanmış olan doğal bir ürünle vücudunuzu, bedeninizi şımartan bir masaj sunmaktadır.


Masaj esnasında Rungu çubuğunun kullanılması, insan gücünü daha aktif bir biçimde kullanılması için ayarlar. Elle oluşturulamayacak basıncın bu şekilde, çubuk ile meydana çıkması sağlanmaktadır. Bununla beraber el ile yapılamayacak pek çok aktivitenin de yapılabilmesi, uygulanabilmesi sağlanabilir. Özellikle Rungu çubukları kullanılması sayesinde çok daha kolay ve başarılı bir masaj imkanı meydana çıkmış olacaktır. Rungu masaj uygulaması, özellikle uzman veya amatör yürüyüşçüler için oldukça ideal bir uygulama, seanstır. Bununla beraber kaslarının çok fazla çalışması durumuyla karşı karşıya olanlar veya gün içinde aşırı derecede vücudu, bedeni yorulan kişiler, bireyler için oldukça etkilidir. Rungu masajı uygulamasının periyodik olarak düzenli bir biçimde uygulanabileceği gibi özel günlerde de uygulanabilir. Bu sayede sadece aşırı yorulmuş olduğunuzda ya da antrenman veya maçlardan sonra da Rungu masaj uygulaması yaptırarak kendinizi rahatlatabilecek, kendinize iyi bir ödül vermiş olacaksınız. Rungu masaj uygulaması, bir ay içinde birden fazla veya sadece belirli, istenilen dönemlerde de yaptırılabilir. Her seans yaklaşık olarak 50 dakika kadar sürmektedir.


1 комментарий


Гость
28 сент. 2021 г.

açıklayıcı 😊

Лайк
bottom of page