top of page

Saç Masajı Uygulaması


Saç Masajı

Saç Masajı Ne İşe Yarar?


Saçınızın daha güçlü olması ve sağlıklı bir şekilde uzaması için saç derisine masaj yapmak tercih edilen yöntemlerden birisidir. Saç dökülmesinin asıl sebeplerinden biri strestir. Stres, ciddi anlamda saç kaybına ve saç hasarına sebep olabilir.


Saç masajı esnasında deri hücrelerine uygulanan bu basınç stresi azaltır ve dökülmeleri azaltmaya yardımcı olur. Masaj yapmak, kir veya diğer maddeler ile kapanan gözenekleri açmaya yarar. Vücudun gevşemesini sağlayan masajın diğer bir sonucu da saçın uzamasına faydada bulunmasıdır.


Saç Masajı Teknikleri

  • Darbeleme masajı, kasların uyarılması için uygulanan bir tekniktir. Bu teknik, dolaşımı düzenlemek için parmak uçları ile hafifçe okşama hareketi şeklinde yapılır.

  • Efor masajında kan akışını hızlandırmak için parmak uçlarıyla kafa derisine baskı uygulanır.

  • Yoğurma masajı, saç derisine parmak uçlarıyla basınç uygulayarak yoğurma, sıvazlama ve sıkıştırma teknikleriyle yapılır. Bu teknik sayesinde daha hızlı bir şekilde daha fazla bölgeye etki eder.

  • Titreşim masajı, sinir aktivitesini tedavi eden bu yöntemde saç derisinde titreşim oluşturulur.


Evde Masaj

Doğru Saç Masajı İçin Yapılması Gerekenler


Profesyonel masaj uzmanları, saç derisine doğru teknikler ile saç masajı uygulaması için eğitim almaktadırlar. Saç derisine uygulanacak olan basınç noktalarını ve basınç yoğunluğunu bilirler. Bir profesyonel masaj terapisti tarafından yapılacak saç masajı saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur.


Masaj yapılırken parmak uçları kullanılmaya özen gösterilmelidir. Tırnakların kafa derisine zarar vermesi için, tırnakların uzunluğuna dikkat edilmelidir. Kafa derisini ovalamak kan damarlarının açılmasını sağlar. Bu da kan dolaşımı iyileştirir. Artan kan dolaşımı saç köklerinin büyümesine yardımcı besinleri almasını sağlar.


Saç masajı yapılırken saç masaj aletinden de faydalanabilirsiniz. Kullanılan masaj aletinin uçlarının sivri olmamasına ve saç derisine zarar vermemesine özen gösterilmelidir.


Saç masajı yaptıran kişiler, saç derisine uygulanan masajın saç köklerini güçlendirdiğini ve deri hücrelerini direkt olarak tetiklediği için saç tellerinin kalınlaştığını söylemektedirler.


Saç derisine yağ ile masaj yapmak saç kalınlığını ve uzunluğunu da artırır. Saç derisine yağ uygulamak saç derisinin bakımına ve saçın yenilenmesine fayda sağlar. Hindistan cevizi yağı saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından da korur. Bunun haricinde doğal yağlarla yapılan saç masajı saçlardaki protein azalmasını önler, saçlarınızı besler, hasarı onarır ve korur.


Saç köklerine aromatik yağlarla saç masajı uygulamak saç dökülmelerini azaltır. Biberiye, lavanta, sedir ağacı ve kekik yağlarının, jojoba ve üzüm çekirdeği yağları ile karıştırılmasıyla oluşan saç bakımı maskelerinin saç kaybını azalttığı ve saç uzamasını iyileştirdiği görülmüştür. Doğru tekniklerle uygulanan bir aromaterapi saç masajının saç artışında ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.


Sizlerde eğer saçlarınızla ilgili dökülme, saç kaybı veya saç derinizde herhangi bir problemle karşılaşıyorsanız, uzman terapistlerimiz tarafından yapılacak olan bir saç masajı ile sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Kendinize uygun masaj terapistini bulabilmek için sizleri web sayfamıza bekleriz. Web sayfamızdaki uzmanlarımızın profillerini inceleyebilir, kendileriyle iletişime geçerek randevularınızı oluşturabilirsiniz.

Commenti


bottom of page