top of page

Sağlığınıza Kavuşmak İçin Medikal Masaj


Sağlığınıza-Kavuşmak-İçin-Medikal-Masaj

Medikal masaj yalnızca problemleri ortadan kaldırmak ile kalmayıp bireyin sağlık kalitesini arttırır. Aynı zamanda bireye psikolojik bir rahatlık da sunarak bireyin hem bedensel hem ruhsal sağlığını korumaktadır. Medikal masaj uygulamasının faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış olmasının yanı sıra çok daha fazla alanda kullanılan bir masaj çeşididir. İsterseniz medikal masaj uygulamasının birey üzerindeki olumlu etkilerini başlıklar halinde incelemeye alalım.


Medikal Masajın Kan Dolaşımı Üzerindeki Etkisi


Medikal masaj sayesinde kan dolaşımı düzenlenerek kalp ritmi yavaşlatılır. Düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde kandaki beyaz hücre diğer ismi ile akyuvarların sayısında artış gözlemlenir, bu da bireyin bağışıklık sisteminin daha da güçlü olmasını sağlar. Bunun dışında eğer vücutta ödem oluşmaları var ise medikal masaj sayesinde ödemlerden de kurtulmuş olunur. Kısacası medikal masaj sayesinde kan dolaşımı sistemi ile ilgili pek çok sorunlardan kurtulunulmuş olunur.


Medikal Masajın Kas Yapısı Üzerindeki Etkisi


Medikal masaj sayesinde kaslardaki ağrı ve yorgunluk gibi problemlerden kurtulmak olasıdır. Problemlerden kurtulurken kaslarınız da toparlanmış ve kaslarınızda birikmiş olan toksik maddelerden de kurtulmuş olacaksınız. Medikal masaj sayesinde kemikleriniz daha güçlü olurken, kireçlenme sorununuzu da ortadan kaldırmış olursunuz.Medikal Masajın Cilt Üzerindeki Etkisi


Cildinize uygulanan medikal masaj sayesinde artmış olan ter üretimi aracılığı ile üre gibi atık maddelerin vücuttan, bedenden temizlenmesi sağlanır. Medikal masaj sayesinde deride olan kan dolaşımı hızlanarak hücreler daha da iyi beslenmiş olur. Bunların yanı sıra cildin elastikliği de artar. Ciltteki yağ bezi salgısı fazlalaşıp cilt daha da yumuşak olur.


Medikal Masajın İç Organlar Üzerindeki Etkisi


Medikal masaj iç organlarda özellikle sindirim sisteminde çok da etkili bir masaj çeşididir. Akciğerlerdeki mukusun çözülmesini sağlayarak, kalın bağırsaklarımızdaki hareketliliği de arttırarak kabızlık, hazımsızlık gibi şikayetleri de ortadan kaldırır. Bu sayede karın şişkinlikleri yaşayan bireyler şişkinlik problemlerinden kurtulmuş olur. Medikal masaj sayesinde görüldüğü gibi çok daha fazla şikayetinizden kurtulma imkanınız vardır. Ancak medikal masaj uygulamasının bu olumlu etkilerinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken şeyler de bulunur. Çünkü uzmanlar medikal masajı uygulayan bireylere bir kaç test uyguladıktan sonra bu masaj uygulamasının o bireye uygun olup olmadığına karar vermektedir. Eğer damar hastası, kanser hastası iseniz ya da kas ezilmeniz ve kırığınız var ise medikal masaj yaptırmanız sizler için sakıncalı olacaktır.


Comments


bottom of page