top of page

Şeker Masajı Nedir?


Şeker Masajı

Vücudunuz ve cildiniz için faydalı bir masaj mı arıyorsunuz? Şeker masajı sizin için idealdir. Bu masaj terapisi, cildinizin parlamasını sağlarken rahatlamayı da destekler.


Şeker Masajı Nedir?


Şeker masajı, cildi yenilemek ve gerginlikleri gidermek için vücuda ovalama hareketleri ile uygulanır. Bu masaj türü hem cilt hem de vücut için faydalıdır. Bu tür masajlarda tipik olarak kullanılan şeker peelingi, şeker ve uçucu yağlardan yapılır. Bu yağlar canlandırıcı ve aromatiktir. Herhangi bir alerjiniz varsa, masaj terapistinize bunu önceden bildirmeniz gerekir.


Şeker Masajı Nasıl Uygulanır?


Tipik olarak bir masaj seansı sırasında vücuda ovalama hareketleri uygulanır. Masaj terapisti sizden masaj masasına uzanmanızı isteyecektir. Ardından şeker peelingini sırtınıza, kollarınıza, bacaklarınıza ve ayaklarınıza sürerek nazikçe ovalar. İşlem daha sonra vücudunuzun ön tarafında aynı şekilde tekrarlanacaktır. Seans sona erdiğinde, bir masaj terapisti, nemli bir havluyla şeker peelingini temizler veya müşterinin kullanabileceği bir banyo var ise, duş almanıza izin verir.


Ne Zaman Şeker Masajı Yapılmamalıdır?


Şeker masajı güvenlidir, ancak bu tür masajlardan kaçınmanız gereken durumlar vardır. Masaj terapistleri, güneş yanığı olduğunuzda, kimyasal peeling yaptırdığınızda veya belirli bir bronzlaşma tipiniz olduğunda şeker ovma masajı yaptırmanızı önermez.


Şeker Masajının Faydaları

Cildinize peeling yapar – Yüzünüzü peeling yapmak muhtemelen cilt bakımı adımlarınızdan biridir. Her gün yapılmayabilir, ancak düzenli olarak yapılır. Vücudunuza peeling yapmanın da aynı derecede önemli olduğunu biliyor muydunuz? En son ne zaman tüm vücuda peeling yaptınız?


Dermatologlar, vücudunuzu eksfoliye etmenin gözeneklerin açılmasına, çatlakların önlenmesine ve hücre döngüsünün artmasına yardımcı olduğunu belirtiyor. Vücudunuzun pul pul dökülmesini sağlamanın hızlı ve rahatlatıcı bir yolu, şeker masajıdır. Bu masaj türü, alttaki yumuşak cildi ortaya çıkarmak için ölü deri hücrelerini temizlemek için şeker peelingi kullanır.


Stresi azaltır – Stres, zihinsel ve fiziksel sağlığınıza zarar verir. Düşük enerji seviyelerine, baş ağrılarına ve hatta kas gerginliklerine neden olur. Zihinsel olarak da bu durum, depresyon veya kaygı geliştirmenize neden olabilir.


Evde Masaj

Şeker masajı, stresi azaltmak için faydalı bir masaj çeşididir. Bu masaj terapisi şekli, şeker peelingi ile duyularınızı harekete geçirmeye yardımcı olur. Ardından yapılan masaj ise sakinleşmenizi sağlar. Bir masaj terapisti, rahatlamanıza yardımcı olmak için kaslarınızda oluşan gerginliği giderebilir.


Cildinizi nemlendirir – Kuru cilt ile mücadele eden biri misiniz? Her türlü nemlendiriciyi denediniz ama hiçbir şey işe yaramıyor mu? Kuru cilt, cildinizin pürüzlü, gergin hissetmesine ve hatta kızarıklığa neden olur . Kuru cilt problemleri yaşıyorsanız, bir şeker masajı deneyin.


Bu masaj türü cildinizin nemlenmesine yardımcı olur. Cildinize uygulanan şeker peelingi gözeneklerin açılmasına yardımcı olarak cildinizin nemi çok daha kolay emmesini sağlar. Şeker masajı, kışın cildinizde yaşadığınız çatlaklar için de mükemmeldir.

Yorumlar


bottom of page