top of page

Selülit Önleyici Masaj

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Selülit-Önleyici-Masaj

Selülit sorunu bütün kadınlarda görülebildiği gibi, erkeklerde de görülebilecek bir cilt sorunudur. Çoğunlukla yanlış beslenme ve hareketsizlikten dolayı olduğu düşünülse de pek çok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Selülit tedavisinde en etkili yöntemlerden biri ise selülit masajıdır. Selülit problemlerinin doğal yollar ile giderilmesi ve önlenmesi açısından büyük önem taşımakta olan selülit masajı hakkında bütün bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.


Selülit Masajı Nedir?


Selülit, kadınların ve erkeklerin bacak bölgesinde meydana gelen, yanlış beslenme veya hareketsiz yaşamdan kaynaklanan bir takım deformelerdir. Bu deformelerin dolaşım problemlerinde, genetik faktörlerde ve bireye özgü olarak gelişmesi söz konusudur. Doğru beslenmek ve spor yapmak, hareketsiz kalmamak selülit oluşumunu büyük ölçüde azaltır. Buna ek olarak da selülit masajı yaptırmak, düzenli şekilde bacakların kan dolaşımını hızlandırabileceği için selülitide önleyicidir. Selülit masajı uygulaması için bireysel olarak çalışan, masaj alanında hizmet sağlamakta olan terapistler anasayfamızda sizleri beklemektedir. Selülit masajı için bireysel terapistler ile iletişime geçebilirsiniz.


Selülit Masajı Nasıl Yapılır?


Soğuk press, doğal, bitkisel yağlar ile uygulanan selülit masajı, diz kapağı bölgesinden, kalça bölgesine kadar hafif baskı şeklinde yapılır. Pek çok yağ türünü karıştırarak cilde nüfuz etmesini sağlamak, cildi ısıracak ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlayacaktır. Bütün bacak yavaş ritimde masajlandıktan sonra sorunlu olan bölgeye geçilir. Dairesel hareketler ile selülitli bölgeye masaj uygulamaya devam edilir. Masaj seansı bitiminde dilenirse streç film ile sarılabilir, bu yöntem de yağların cilde çok iyi seviyede nüfuz etmesi sağlanır. Selülit masajı yaklaşık olarak 30-40 dakika kadar sürmektedir. Düzenli ve periyodik bir biçimde uygulanan selülit masajı göz ile görülür etki, yarar ve fayda sağlar.


Selülit masajı seansında kullanılan yağ esansları çok doğal ve şifa kaynaklıdır. Zambak yağı, jojoba yağı, biberiye yağı, lavanta yağı, kekik yağı, yasemin yağı, susam yağı ve limon yağı selülit masajında sıklık ile kullanılan aromatik yağlar arasından bazılarıdır. Anasayfamızda bulunan deneyimli bireysel terapistler eşliğinde sizlere en kaliteli şekilde selülit masajı uygulatılabilir. Yaklaşan yaz aylarında selülit problemlerinden kurtularak tatilinizin ve hayatınızın keyfini çıkartabilirsiniz. Sık sık spor yapmak, dengeli, sağlıklı ve düzenli beslenmek selülit oluşumunu da engellemektedir. Selülit masajı seansının yanı sıra bu özelliklere de dikkat ederseniz, tekrardan selülit oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. Selülit masajı, klasik masaj, Bali masajı ve tüm diğer masaj türleri için bireysel terapistler ile iletişimde geçebilirsiniz.

bottom of page