top of page

Şimdiye Kadarki En İyi Masaj Terapi Seansınızı Almanın Püf Noktaları


Şimdiye Kadarki En İyi Masaj Terapi Seansınızı Almanın Püf Noktaları

Masaj terapi seansınızdan istediğiniz sonuçları bilin. Terapötik masaj mı yoksa gevşeme masajı mı istiyorsunuz? Kas gerginliği ile ağrınız mı var yoksa sadece stres atmak ve tüm vücut gevşemesine sahip olmak mı istiyorsunuz? Masajınızı ihtiyaçlarınıza göre özelleştireceğiz ve bunu en iyi ne istediğinizi, ihtiyaç duyduğunuzu ve beklediğinizi terapistinize belirtmelisiniz.


Terapötik masaj istiyorsanız, ne tür bir baskıdan hoşlanırsınız? Daha derin bir basınç masajı seviyorsanız, lütfen bunu masaj terapistinize bildirin. Bazı alanlarda çok fazla baskı, bazılarında daha hafif seviyorsanız, bunu tekrar iletin. Terapötik bir masaj yaptırmayı seçerseniz, üzerinde çalıştığınız bölgelerde birkaç gün boyunca hassaslaşabileceğinizi unutmayın, tıpkı bir süredir egzersiz yapmadığınız bir antrenmandan sonra kaslarınızın ağrıması gibi. Bazen daha derin bir terapötik masajdan sonra morarma olabilir. Yine, konfor alanınızın dışında herhangi bir şey varsa, tedavi sırasında masaj terapistinize bildirmeniz önemlidir.


Vücudun çoğunda rahatlama ve sorunlu alanlarda daha derin terapötik çalışma istemek tamamen normaldir. Yine de, terapötik çalışma yapıldığında daha odaklı olduğunu ve zaman kısıtlaması nedeniyle büyük olasılıkla tam vücut masajı yapamayacağınızı unutmayın.


Masajınızdan olabildiğince mutlu olmanın bir başka yolu da masaj terapistinize hangi bölgelerinize çalışmayı gerçekten sevdiğinizi veya sevmediğinizi söylemektir. Eller, ayaklar ve kafa ya da kalça kaslarınız ve bacaklarınız gibi. Daima sorunlu alanlar ile zevk aldığınız alanlar arasındaki farkı belirleyin. Bu, masajınızın faydasını 10 kat artıracaktır, ancak hiçbir şey söylemezseniz, bariz sorunlara odaklanmak için bu alanları atlayabilir ve sizi tatminsiz bırakabilir. Çok sayıda sorunlu alanınız varsa, tüm vücudu tedavi etmek çok zordur, çünkü sorunlu alanların düzgün şekilde çalışılması için fazladan zamana ihtiyaç vardır.


Masaj terapistinize vücudunuz üzerinde çalışması için zaman verin. 30 dakika sadece bir sorunlu bölge veya sırt, boyun, omuz gevşeme masajı için yeterli olacaktır. 60 dakika, tam vücut gevşemesi veya birkaç sorunlu alanda terapötik masaj için yeterlidir. 90 dakika, birçok sorunlu alanınız olduğunda veya nihai bir rahatlama tedavisi istediğinizde en iyi seçenektir.


Masoz

Yeterli miktarda hidrasyon olmadan vücutta hiçbir şey tam olarak düzgün çalışmaz. Kaslar aynı tepkiyi vermez ve susuz kaldığınızda masaj sırasında bazen kas spazmları ve kramplar ortaya çıkmaya başlar.


Geri bildirim masaj terapistlerinin işini kolaylaştırır ve düzgün yapıldığında sizi daha mutlu eder. İkinizin de kendini rahat hissetmesi için bir terapistle birkaç tedavi gerekir. Herhangi bir terapist ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, başka bir masaj terapisti tercih edebilirsiniz.


Kronik ağrı veya gerginlik sorunlarınız varsa en iyi senaryo, birkaç hafta boyunca haftada bir masaj terapisi yaptırdıktan sonra bir bakım programına geçmektir. Yaptıracağınız 1-2 masaj seansı, sorunlu bölgelerde biraz rahatlama hissettirir ancak, programınıza ve bütçenize uygun bir bakım programına girene kadar düzenli olarak gelirseniz elde edeceğiniz faydalar çoğalır.


Comments


bottom of page