top of page

Size En Uygun Popüler Masaj Çeşitleri


Size-En-Uygun-Popüler-Masaj-Çeşitleri

Manuel Lenf Drenajı


Dr. Vodder tarafından geliştirilmiş olduğu, dokularda ödem birikimini engellemek, önlemek ya da meydana gelmiş olan ödemin drenajını sağlamak amacı ile lenf yollarını uyardıktan sonra lenf sıvısının bu yollara iletilmesini sağlamak amacı ile uygulanan bir masaj çeşididir.


Cranio - Sacral Terapi


Kafatasını oluşturan kemikler ve yumuşak dokular üstüne uygulanan hafif basınçlar ile serebrospinal sıvının ritminin ve akış hızının değiştirebileceği esasına dayanmakta olan bir terapi yöntemidir.


Relax Masaj


Bu masaj türü sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir, mimikler yumuşar ve vücut, beden rahatlar. Kan dolaşımı hızlanır, kılcal damarlar genişler ve kan akışı da yoğunlaşır.

Detox Masajı


Vücuttaki, bedendeki gerilimi düşürür ve vücudun enerji üretmesini sağlamaktadır. İki aşamalı olarak vücuda parmak uçları ile baskı uygulanır ve özel masaj teknikleri bedensel ve ruhsal olarak rahatlama hissi yaratır.

Lokal Masaj


Baş, boyun, ense, sırt, omuz, bel, bacak ve kol gibi bölgelere uygulanan ve çoğunlukla bölgesel problem olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj türüdür. Rahatsızlık tespit edildikten ya da doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde yapılır.


The Ritz Carlton Masajı


Canlandırıcı aromaya sahip olan sıcak yağların kullanıldığı bu masaj çeşidi özel akdeniz kokuları ile destekleniyor. Aromalar, terapi özelliklerinin yanı sıra yenilenmiş hissi sağlıyor.


Sultanın Altı El Masajı


Üç masör ya da masöz ile uygulanan bu masaj tekniği, vücudun, bedenin özel noktalarına basınç uygulama esasına dayanmaktadır. Bu masaj sayesinde saç uçlarından ayak parmağına kadar bakım sağlanmaktadır.


Geleneksel Türk Masajı


Otantik masaj tekniklerinin uygulandığı bu yöntemde, vücudun, bedenin bütün zayıf doku ve pasif kasları harekete geçiriliyor. Masajda kullanılan yağlar vücudun dinçleşmesine katkıda bulunuyor.


ScenTao Terapisi


Scentao masaj yağı ve ısıtılmış taşlar ile uygulanan bir mistik terapidir. Shiatsu da özel teknikler kullanılarak uygulanan vücut masajı, bütün vücutta enerji akışını dengeliyor ve müthiş bir rahatlama hissi sağlıyor.


Anti Stres Masajı


Yavaş ve ritmik uygulanan bir masaj çeşididir. Kasları gevşetici rahatlatıcı etkisi vardır. Yumuşak hareketler ile tepeden tırnağa kadar uygulanan masaj sayesinde vücuttaki kas ve dokuların gevşemesi sağlanmaktadır.

Sırt Masajı


Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşeterek rahatlatır, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durmak, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine sebep olur. Bu masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir ve rahatlatır. Sinirler omurga bölgesinden başlayarak bütün vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini de rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketler ile sakinleştirici veya hızlı, çabuk hareketler ile canlandırıcı etki yapar.


Comments


bottom of page