top of page

Sizin İçin Doğru Masaj Hangisi?


Sizin-İçin-Doğru-Masaj-Hangisi-?

Yoğun geçen iş temposunda kasların gevşeyerek, rahatlamasını ve cildin kendini bulmasını kim istemez? Vücut, beden ihtiyaçlarına göre seçebileceğiniz, tercih edebileceğin masaj türleri ile hiç olmadığınız kadar kendinizi rahat, sağlıklı ve zinde hissedebilirsiniz. Masaj stres, sinir ve yorgunluğu vücudunuzdan, bedeninizden azaltan önemli bir sağlık ritüeli arasında yer alır. Alanında eğitimli ve uzmanlaşmış olan kişilerin elinden uygulanan masaj çok daha etkili sonuçlar, faydalar ortaya çıkarıyor. Kasların gevşeyerek, rahatlamasını ve dinlenmesini sağlayan masaj uygulaması, bunun yanı sıra bedenin kendini tekrardan yenilemesini sağlayan bir meditasyon görevi de görebilir.


Masaj, cilt üzerinde oluşmuş olan ölü doku atılırken, cildin tekrardan yenilenmesi ve yumuşak, sağlıklı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Pek çok masaj çeşidi bulunduğundan vücudunuzun, bedeninizin ihtiyacı olan masaj uygulamasını tercih etmeniz gerekir. Her masaj vücudun, bedenin çeşitli bölgelerine nüfuz etmiş olduğundan, ihtiyacınız olan alanı, bölgesi doğru olarak tespit ederek, buna göre masaj çeşidi seçmelisiniz.


Spor Masajı: Vücuttaki ödem ve şişkinlik gibi problemlerin ortadan kaldırarak ya da meydana gelmesini önleyerek sporcuların, spor aktivitesi ile ilgili olan kişilerin rahatlamasını ve sakatlanmaların önüne geçmesinde masaj önemli unsurlardan birisidir.


İsveç Masajı: İsveç masajı, vücutta olan kan dolaşımını arttırmak adına faydalı, yararlı olan bir masaj çeşididir. Bir saati geçmeyen Isveç masajında vücudu rahatlatan, gevşeten aromatik yağlardan da faydalanılmaktadır.


Yüz Masajı: Yüz kaslarını rahatlatmak adına uygulanmaktadır. Yüz masajı çoğunlukla baş ağrısı çekmekte olanlar, uyku problemli olanlar ve merkezi sinir sitemini rahatlatmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Yüz masajı ile yüz kaslarına binen baskı azaltılırken bireyin konsantrasyonu da artmaktadır.


Thai Masajı: Çin ve Hindistan kökenli olan bu masaj, masaj uygulayan kişilerin el ve avuçları ile vücuttaki belirli olan noktalara basınç, baskı uygulayarak yapılmaktadır. Bu masaj ile, vücudun, bedenin stres yükünü azaltmak ve vücudun dengesini sağlamayı amaçlamak mümkündür.


Anti Selülit Masajı: En çok kadınların problemi olduğu selülit sorunlarından, kadınlar gibi bir o kadar erkeklerde yakınmaktadırlar. Her zaman tercih edilmekte olan anti selülit masajı sayesinde vücudun kan dolaşımı hızlanırken, vücutta, bedende yer almış olan toksinlerin dışarı atılmasını kolaylaştırır ve hızlandırır. Selülit ve ödem gibi istenmeyen cilt görüntülerinin meydana gelmemesi ve ortadan kaldırılması ile daha biçimli ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olunabilir.


Aromaterapi Masajı: Bazı doğal, bitkisel ve aroma verici yağlar ile vücudun, bedenin belirli olan bölgelerine hafif dokunuşlar ile uygulanan masaj çeşididir. Bu masaj çeşidi bireyin rahatlayıp, gevşemesini sağlar. Bunun yanı sıra hoş kokulu olan yağlar zihin açısından da olumlu, rahatlatıcı bir etki sağlar.


Derin Doku Masajı: Yağlar ile uygulanan bu masaj, kronik kas gerginliklerine, duruş bozukluğu problemlerine, kronik olan ağrılara karşı iyi gelmektedir.


En çok tercih edilen bu 7 masaj türünden ihtiyacınıza yönelik olan masajı seçebilir, bireysel terapistler aracılığı ile masaj seansı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

1 Comment


Guest
Sep 27, 2021

sanırım bana uygun olan masajı buldum

Like
bottom of page