top of page

Spa Masajı ve Medikal Masaj Arasındaki Farklar


Spa Masajı ve Medikal Masaj Arasındaki Farklar

Bir masaj, bir kaplıcada uygulandığında klinik bir ortama göre nasıl farklılaştığını merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta ikisi de vücudunuza baskı uygulayan terapilerdir değil mi? Bu benzerliği paylaşsalar da, ikisi arasında birçok önemli bir ayrım vardır. Kendi sağlığınız için bu farklılıkları anlamak da önemlidir.


Tahmin edebileceğiniz gibi, temel farklılıklar çoğunlukla masajın amacındadır, ancak aynı zamanda bir kişinin bir masaj türünü diğerine tercih etmesinin nedenleri de vardır. Masajların nihai hedefi de büyük ölçüde farklı olabilir. Spa masajı ve medikal masaj arasındaki farklar hakkında bilgi sahibi olup, nasıl olduğunu öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.


Medikal masaj, tıbbi bir ihtiyacı gidermeye odaklandığından tedavinin nasıl ilerleyeceğine göre farklılık gösterir. Örneğin, medikal bir masaj için doktorunuz sizi yönlendirmiş ve hatta tedaviniz için bazı taleplerde bulunmuş olabilir. Buna karşılık, spa masajının genellikle stresi azaltmak veya rahatlamak amacıyla rahatlatıcı bir genel deneyim olması hedeflenir.


Farklı Masaj Teknikleriyle İhtiyaçlarınızı Hedefleme


Bir spa masajı bazı yönlerden medikal masaja benzese de, bu iki masaj türünün amaçları farklı olduğu için kullanılan tekniklerin türleri de farklı olacaktır. Bir spa ziyareti sırasında, genellikle daha basit ve rahatlamanıza odaklanan düzenli bir İsveç masajının keyfini çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte medikal bir masaj sırasında profesyonel bir masaj terapisti, kas sağlığının iyileşmesine yardımcı olmak için tetik nokta terapisi veya miyofasyal salınım gibi daha geniş bir modalite seti kullanabilir.


Özel Durumlarınızı Profesyonelce Ele Alma


Teknikler konusunda, iki masaj türünün farklılık gösterdiği bir diğer faktör de seansınızın bireysel ihtiyaçlarınıza göre nasıl planlandığıdır. Uzun süreli bir koşucunun, yılı boyunca zor bir yaralanma ile başa çıkmak için nasıl medikal bir masaj isteyeceğini düşünün. Aynı zamanda, trafik kazası geçirmiş birinin kamçı nedeniyle tamamen farklı ihtiyaçları da olabilir. Bu farklılıklar nedeniyle, masaj terapistlerimiz özel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak bir masaj planı yapacaktır. Tipik bir spa terapisti masaj konusunda eğitim almış olsa da, tedavi masajı uzmanlarımız sağlığınız için ileri düzeyde bakım sağlamalarına olanak tanıyan ek eğitim ve deneyime sahiptir.


Evde Masaj

Sağlıklı Sonuçlar İçin Terapinizi Tamamlayın


Son olarak, masaj ziyaretlerinizin önerilen sıklığında da farklılıklar olabilir. Medikal masaj tedaviniz sırasında hedeflenen bir plan olduğundan, bir sağlık hedefine dayanan bir spa ziyaretine karşı da, bir dizi planlı ziyareti içeren bir hedefiniz olacaktır. Medikal masaj, karşılaşabileceğiniz belirli tıbbi zorlukları iyileştirmek için daha büyük bir masaj planlamasına katkıda bulunur. Medikal masajdan somut sonuçlar beklendiği için, bu tür masajın gerektirdiği tekniklerde profesyonel ve eğitimli masaj terapistlerinden oluşan masaj ekibimiz mevcuttur.


Medikal bir masaja ihtiyacınız var, ancak henüz nasıl yaptıracağınızdan ve nereye gideceğinizden emin değil misiniz? Bu profesyonel masaj terapilerinden ve masajdan faydalanmak için masaj terapistlerimizle iletişime geçin ve bizi arayın!

Commentaires


bottom of page