top of page

Spor Masajı Germe Egzersizlerinin Yerini Alabilir Mi?


Spor Masajı Germe Egzersizlerinin Yerini Alabilir Mi?

Spor masajı ve germe egzersizlerinin faydaları çok ve çeşitlidir. Ne yazık ki, germe egzersizlerini spor masajıyla değiştiremezsiniz, ancak ikisini birleştirmek, germe işleminizde çok daha hızlı ve daha az yaralanma riskiyle ilerlemenize büyük ölçüde yardımcı olabilir.


Masaj, spazmdaki tetik noktalarını ve kasları serbest bırakarak germe rutininizi daha etkili hale getirebilir. Masaj randevunuz sırasında, yaralanmalar veya kas gerginliği konusunda terapistinizden tavsiye isteme fırsatınız da vardır.


Spor masajı seanslarından esneklik ve uygun egzersizler hakkında da çok şey öğreneceksiniz ve terapistiniz size vücudunuz için en iyi germe egzersizi yöntemlerini sunar.


Germe Egzersizleri ve Spor Masajı Arasındaki Farklar Nelerdir?


Spor masajı daha geçici bir rahatlama sağlarken, germe egzersizleri size daha uzun süreli rahatlama ve performans artışı sağlayabilir. Spor masajı, sahip olabileceğiniz hareket aralığı eksikliğinden dolayı yaralanmalar sırasında daha faydalı olabilir. Yaralanma nedeniyle ilk etapta esneyemeyebilirsiniz, bu nedenle terapistiniz çevredeki kasları sizin için yaralanmaya yönlendirmeye yardımcı olabilir ve bu arada yaralanmanız iyileşirken kasların bakımını sağlayabilir.


Germe egzersizleri düzgün yapıldığında, daha çok düzeltici bir egzersizdir. Germe egzersizi sırasında kas çok uzar, masajda bu aynı ölçüde olmaz. Esneklik eğitimi vücutta daha kalıcı değişikliklere yol açar ve masajla birlikte daha fazla esneklik çok daha hızlı elde edilebilir. Ayrıca, zayıflıklarınızla ilgili olarak yaptığınız esneme türünü neden yaptığınıza dair bilginizi artırabilirsiniz. Terapistiniz, hedeflerinizi düzenli bir şekilde belirlemenize yardımcı olacaktır.


Spor Masajında ​​Pasif Germe


Terapist, seansınız sırasında veya sonunda, fasyayı uzatmaya yardımcı olacak, fasyaya giden ve giden dolaşımı artırmaya yardımcı olacak birkaç pasif esneme boyunca size yol gösterebilir.


Pasif germe: Bu, belirli bir süre boyunca belirli bir esneme pozisyonunda kaldığınız yerdir. Bir partner, size yardımcı olarak ve vücudunuza dış baskı uygulayarak gerginliği yoğunlaştırır. Bu, partneriniz size yardımcı olurken sizin daha fazla rahatlamanızı sağlar ve etkin bir şekilde daha derine inmenizi sağlar.


Peki, spor masajının neden germe egzersizlerinin yerini alamayacağına geri dönelim. Çok hassas olduğunuz ve zorlandığınız için kendi başınıza sürekli esneme yapamıyorsanız, spor masajı, masaj seansları ile kendi başınıza etkili bir şekilde esneme yapabileceğiniz aşamaya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.


Evde Masaj

Spor Masajının Germe Egzersizlerine Faydası

  • Masaj metabolizmanızı hızlandırır,

  • Spor masajı esnekliğinizi artırabilir,

  • Masaj, ağrıyı daha kısa vadede giderirken, germe, ağrının giderilmesinde daha uzun vadeli bir etkiye sahiptir,

  • Masaj terapistinizin, doğru yapıldığında daha düşük yaralanma riski ile daha fazla esnemenize yardımcı olabilmesidir,

  • Direnç germe çok etkilidir, ancak size yardım etmesi için ne yaptığını bilen birine ihtiyacı vardır.

Bu nedenle, bazı durumlarda, eğer esneme konusunda yeniyseniz, bir süre boyunca masaj seanslarını daha sık ve birbirine daha yakın yapmak, germe egzersizleriniz için daha faydalı olabilir. Sizler de masaj terapisi ile destek almak isterseniz, terapistlerimizle iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.


Comentários


bottom of page