top of page

Spor Masajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Spor Masajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İster büyük bir yarışa hazırlanıyor olun, ister ağır bir fitness egzersizinden sonra toparlanıyor olun veya sadece kendinizi şımartmak isteyin, tam olarak aradığınız şey bir spor masajı olabilir. Spor masajı aramadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler vardır.


Ağrınız varsa, spor masajını düşünmeden önce bir doktordan yardım almalısınız. İyileşme farklı olabileceğinden, bir yaralanma olmadığından emin olmak her zaman en iyisidir. Örneğin, sürekli basınç, hareketin yeniden sağlanmasına yardımcı olabilir ve bir spor masajının onu şiddetlendireceği bir yaralanmanın acısını ortadan kaldırabilir.


Ek olarak, yardım aramadan önce ağrının dayanılmaz hale gelmesini beklememelisiniz. Genel olarak, kendinizi gergin hissediyorsanız, spor masajı yardımcı olabilir. Yine de büyük bir etkinlik veya yarıştan önce bir spor masajı planlıyorsanız, bunu performansa başlamadan en az üç gün önce yapmalısınız. İyileşmenizin bir parçası olarak bir spor masajı istiyorsanız, bir veya iki gün beklemeniz en iyisi olacaktır. İdeal yöntem, sinirleri yönetmeye ve kasları gevşetmeye yardımcı olmak için bir etkinlik öncesinde haftada bir, ardından büyük günden üç gün önce bir spor masajının keyfini çıkarmaktır.


Mümkün olan en iyi spor masajını bulmak istiyorsanız, sporcuların nereye gittiğine dikkat edin. Profesyonellerle çalışmış bir terapist bulursanız, bir adım öndesiniz demektir. Bu terapistler, ağrıya neden olmadan maksimum faydayı nasıl sağlayacaklarını bilirler. Tabii ki, her zaman işletmenin, özellikle spor masajı metodolojileri konusunda eğitim almış lisanslı masaj terapistlerine sahip olduğundan emin olmalısınız.


Spor Masajı Türleri


Birden fazla spor masajı türü vardır ve kendinizinkinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız neye ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Bir etkinlik öncesi spor masajı, performansı artırmak için kaslarınızı gevşetmenize ve gevşetmenize yardımcı olacaktır. Etkinlik sonrası bir spor masajı, kaslarınızı gevşeterek iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Antrenman sırasında kendinizi zorlamaya yatkınsanız, onarıcı bir spor masajı yaralanmayı önlemeye yardımcı olacaktır. Rehabilite edici bir spor masajı, yaralanmaları tedavi etmek, vücudu korumak ve ağrıyı gidermek için özel olarak tasarlanmıştır.


Masoz

Spor Masajı Nasıl Olur?


Spor masajınızdan önce vücudu nemlendirmeniz inanılmaz derecede önemlidir. Aynı şekilde spor masajınızdan hemen önce ağır yemeklerden kaçınmalısınız. Spor masajının türüne bağlı olarak, giyinik veya çıplak olabilirsiniz, ancak çoğu spor masajı için erkekler muhtemelen bisiklet tipi şort giyerken, kadınlar yoga pantolonu ve spor sutyeni giyebilir. Çoğu spor masajı, sporunuz için kullanılan vücudun belirli bölgeleriyle ilgili olduğundan, genellikle, tipik bir saatlik rahatlama masajından daha kısa süreler için daha fazla nokta tedavisi içerir.


Bir spor masajından sonra biraz ağrı hissetmek normaldir, ancak genellikle 48 saat içinde geçer. Kolayca morarma eğiliminde olup olmadığınızı masaj terapistinize bildirmek her zaman akıllıca olacaktır. Bu yan etkiyi önlemek veya en azından sınırlamak için baskılarını ayarlayacaklardır. Spor masajı hakkında daha fazla bilgi edinmek veya masaj rezervasyonu yaptırmak istiyorsanız profesyonel masaj terapistlerimizle iletişime geçin.


Comments


bottom of page