top of page

Su Masajı


Su-Masajı

Hayatımızın, yaşamımızın içerisinde yer alan tüm yorgunluk öğeleri, zamanla bizleri yorar ve yıpratır. Bu yorulma ve yıpranma, bizlerde yavaş yavaş yaşama sevincinin de kaybolmasına sebep olur. Durum bu kadar açık ve net bir biçimde ortadayken, bizlerin de kendimiz için bir şeyler yapması gerekir. İlk olarak, işlerimizi planlamalı ve arta kalan zamanları, vakitleri kendi lehimizde daha iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz. Bu zaman dilimlerinde, en iyi şekilde kendimize özen göstermeli ve tarafımıza gelişen yıpranma sürecini, sağlıklı bir biçimde bertaraf etmeliyiz. Bunu yaptığımız zaman, hayat bizler için daha iyi bir noktaya ulaşacak, gelecektir.


Bizleri mevcut olan yıpranmadan ve yorgunluktan kurtaracak, hayatı daha sağlıklı, iyi bir şekilde yaşamamızı sağlayacak özellikler arasında yer alan masaj, son derece sağlıklı bir geçiş dönemidir. Stresten, yorgunluktan ve gerginlikten, rahatlığa, zindeliğe doğru bir geçiş dönemi de diyebiliriz. Pek çok çeşidi bulunur ve bu çeşitlerin hepsi rahatlığı, zindeliği simgeler. Kendimize vakit ayırmamız ile beraber masajın da inceliklerini keşfetmeliyiz. Bu incelikler arasında yer alan su masajı, daha çok kadınlar tarafından oldukça ilgi çeken bir masaj türüdür. Suyun vücuda, bedene vereceği eşsiz rahatlık, zindelik ve dinginlik hissi, kadınların en çok ilgi göstermiş olduğu noktadır.


Vücudun, bedenin belirli bölgelerinde, alanlarında ortaya çıkan sarkmalara karşı su masajı, adeta temel bir vazife görmektedir. Özellikle de basen bölgelerinde ortaya çıkan selülitlere karşı, su masajı uygulaması en çok tercih edilenler arasında yer alır. Suyun vereceği sıkılaştırma özelliği, o bölgede, alanda meydana gelen bozulmaların da önüne geçecektir. Hal böyle olunca, kadınların bu masajın müdavimi olmaları da kaçınılmaz olmuştur. Sarkmış bölgeler, alanlar için değil sadece, daha sıkı bir kalça yapısına sahip olabilmek için de bu masaj çeşidi tercih edilebilir.


Daha dolgun bir görünüme sahip olmak için, profesyonel, uzman ellerden çıkacak olan mucizeler, su masajı ile hayat bulur. Masaj uygulamasının önemi kadar, masajı uygulayacak ellerin de hünerli, becerikli olması gerekir. Aksi takdirde, beklentilerin karşılanmaması durumu da gerçekleştirilecektir. Deneyimli, eğitimli ve alanında uzman, profesyonel terapistlerin tercih edilmesi, isteklere daha kısa sürede yanıt alınmasını sağlayacaktır. Uzman terapistler ile gerçekleşecek olan su masajı, hayatın, yaşamın sizlerde bırakmış olduğu bütün negatif faktörleri bertaraf edecektir. Su masajı ile başlayacak süreç, daha güzel günleri yaşamanıza, daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenize vesile olacak ve her şeyin açınızdan daha zinde, sağlıklı geçmesine de yardımcı olacaktır.


2 Comments


Guest
Sep 27, 2021

Başarılı bir yazı olmuş

Like

Guest
Sep 22, 2021

Sudan masaj olacağını hiç düşünmemiştim.

Harikasın https://www.masoz.net

Like
bottom of page