top of page

Sultan Masajı Nedir?


Sultan Masajı

Sultan masajı nedir

Sultan masajı bir diğer adı dört el masajı olarak bilinir.

Eğitim uzman 2 masöz tarafından tarafında yapılan oldukça etkili bir masaj türüdür. Burada önemli olan uzaman terapistlerin beraber ayak tabından başa kadar uyumlu bir şekilde hizmet vermeleridir. Bu masaj uygulayacak uzman terapistler uyumlu çalışmak sebebiyle eğitim almaktadırlar.

Masaj yaptırmanın çok faydası bulunmaktadır.

Sultan masajı etkileri rahatlatıcı etkiye sahiptir.

Bu masajı yaptırmanın pek çok faydası vardır. Uzman terapistler, aynı anda hem bacaklara hem kollara aynı şekilde masaj terapi yapmaktadırlar.

Sultan masajı terapisi uygulanırken terapistler biri sol tarafa masaj uygularken diğer biri sağ tarafa masaj uygulamaktadır. Buda masaj uygulan kişiyi beden ve zihin olarak rahatlamış olmasını sağlıyor. Sultan masajı teknikleri kaslarda zihinde ruhen dinlenmiş etkisi yapmaktadır. Terapi uygulanan kişi bir sonraki güne daha sağlıklı, zinde ve mutlu uyanmaktadır.

Sultan masajı uygulama şekli ayak tabanı ve başparmakları kafa bölgesine kadar çok dinlendirici rahatlatıcı bir masajdır.


Sultan masajının Özellikleri

Stres gerginliği azaltır

Kan dolaşımını düzenler

Bağışıklık sistemini düzenler güçlendirir

Kas ağrılarını ciddi ölçüde azaltır

Uyku düzenini sağlamaktadırEvde Masaj


Sultan masajı teknikleri nasıl yapılır?

Sultan terapisi bir başka açıdan hastalıklara şifa olduğu düşünülmektedir. Dört elle yapılan bu masaj Sultan terapisi olarak adlandırılır. Sık sık tercih edilen bir masaj türdür Sultan masajı 2 uzman terapist tarafından yapılması özellikle tercih sebebi. Sultan masajına başladığı zaman uzaman terapistler kişiyi masaj yatağına yatır. Ekip olarak çalışan masöz yada masörler yaptıkları uygulama esnasında uyumlu şekilde terapiyi uygularlar. Uzmanlar aromatik masaj yağlarından da destek alabilir.

Genel olarak tercih edilen yağlar arasında Avokado yağı, Hindistan cevizi yağı, Badem yağı, Hint yağı gibi birçok hoş kokulu yağ çeşidi kullanmaktadırlar. Kullandığınız yağların raf ömrünün geçmemiş olmasına dikkat edin. Vücutta yağların ellerdeki hareketi kolay yapabilmesi önemli bir faktördür.

Osmanlı döneminde de genellikle Sultan masajı teknikleri, hamamdan çıktıktan sonra köpük ile yapılan bir terapi tedavi şekli olarak da bilinir.

Dört el sultan masajı iki terapistin uyumlu şekilde uyguladığı, bir tanesi öne doğru giderken diğeri onu takip eden hareketlerle yapılmaktadır.


Sultan Masajı ile Bütün Vücut Rahatlasın,

Aynı anda iki kişinin uyguladığı dört el sultan masajı vücuda aynı zamanda farklı enerjiler vermiş olacaktır. Vücuttaki negatif enerjinin atılmasına yer verirken diğer taraftan vücudu pozitif enerji ile doldurur. Vücut daha kolay dinlenmiş hissine girer.

Gün içerisinde yaşanan koşturma iş hayatı günlük yoğun tempo stres altında çalışmanın, verdiği yorgunluk hissinden kurtulmanın en iyi yardımcı dört el masajı Sultan Masajıdır.

Comments


bottom of page