top of page

Thai Aroma Masajı Nedir?


Thai Aroma Masajı

Thai Aroma Masajı Nedir?


Thai aroma masajı, aromatik yağlarla birlikte uygulanan masaj çeşitlerinden biridir. Bazı masaj çeşitlerinde olduğu gibi Thai aroma masajı da geleneksel tıpta tedavi amaçlı uygulanabilir.


Hem zihinsel hem de bedensel bir masaj terapisi olan Thai aroma masajı, ruhunuzu dinlendirirken vücut anatomisine de büyük katkı sağlar. Vücudun esnemesine ve gevşemesine yardımcı olur.


Bilinen masaj türlerinden farklı olarak sıkma veya ovma gibi teknikler uygulanmaz. Vücuda hafif gerdirerek yapılan teknikler uygulanır. Bu masaj çeşitli aromatik yağlarla cildin rahatlaması ve kayganlaşması ve esnetilmesi için gerçekleşir.


Thai Aroma Masajının Faydaları Nelerdir?


Thai aroma masajının faydaları oldukça fazladır. Bunlar;


 • Stresi azaltır,

 • Yorgunluğu alır,

 • Kan dolaşımını hızlandırır,

 • Vücudun enerji akışını dengeler,

 • Esnekliği arttırır,

 • İç organları uyarır,

 • Kasların rahatlamasını sağlar,

 • Lenf sistemlerini harekete geçirir,

 • Gözeneklerini açar,

 • Eklemlerin ağrılarını yok eder,

 • Zihinsel rahatlama sağlar.


Esnetme ve bölgesel basınç teknikleri uygulanan thai aroma masajı, aromatik yağlar ile birleştirildiğinde vücuda canlılık verir Vücudun enerjisini ve direnci artarak kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar.


Gündelik hayat temposunda hareketsiz kalan ve masa başında çalışan kişiler, boyun kol ve bacak hareketlerinde zorlanmalar yaşayabilir. Esnemeye dayalı tekniklerin kullanıldığı bu masaj, el, kol, bacak, omuz ve boyun gibi bölgeler de oldukça faydalıdır. Bir çok sağlık sorununda tedavi amaçlı bir terapi yöntemi olan thai masajı, sinir sistemini iyileştirerek, duygusal problemleri ve baş ağrılarını azaltmaktadır.


Evde Masaj


Thai Aroma Masajının Uygulandığı Bölgeler


Thai Aroma Masaj Ayaklar


Thai masaj uzmanı ayak tabanındaki sinir uçlarını başparmaklar ile yumuşatarak gevşemesini sağlar, kişide rahatlama hissi yaratır. Ayakların, ayak parmaklarının, topuğun ve tabanın thai masaj yöntemi ile gevşetilmesi mümkündür. Sırt veya boyun bölgesi gibi ayak ağrısı hissedilmese de, masaj sonrası rahatlama hissinden dolayı aslında ayaklarınızın da masaja ihtiyacı olduğunu fark edeceksiniz.


Thai Aroma Masaj Bacaklar


Bacak kasları belki en sık ağrıya sebep olan bölgelerden biridir. Ağrıların sıklaşması romatizma ve benzeri hastalıkların nedeni olabilir. Thai aroma masajı ile bacaklarda bulunan kaslar ve eklemler gevşetilir.


Ayaklarda olduğu bacaklarda da birçok sinir ucu noktası bulunmaktadır. Bu sinirlere doğru masaj tekniği uygulandığında birçok ilaçtan daha etkili bir rahatlama olacaktır.


Thai Aroma Masaj Sırt


Sırt bölgesine rahat hareketler uygulanmaktadır. Germe ve esnetme hareketleri için kollardan destek alınır. Eklemleri tetikleyen sırt masajı tüm vücudu uayrır ve kemiklerin rahatlamasını hissettirir.


Thai Aroma Masaj Boyun


Tüm bölgelere masaj uygulandıktan sonra boyun kısmına geçilir. Boyun, tüm vücudun yükünü ve ağırlığını taşımaktadır. Boynun bölgesinin doğru masaj tekniğiyle döndürülmesi ve esnetilmesi, boyun tutulmalarına çok iyi gelmektedir.


Thai Aroma Masajı Nasıl Uygulanır?

Vücudun ön tarafından başlanarak masaj yaptıracak olan kişi sırt üstü yatar. Göğüs kafesi ve diz kapakları gibi ön bölge masajı yapılır. Sağ ve sol taraf olmak üzere kişi yan şekilde yatar ve dirsek, bacak ve baldır, kol kasları gibi vücut yan bölgelere masaj yapılır.


Kişi yüzüstü yatırılarak, sırt, boyun ve arka bacak bölümleri esnetilir. Son olarak da kişi oturur pozisyondayken kollardan destek alınarak sırt eklemleri esnetilir ve rahatlatılır.

Thai aroma masaj süresi minimum 1 saat maksimum 4 saate kadar uzatılabilir.


Zihinsel yorgunluğa da iyi gelen ve bedenin enerjisini arttırmayı sağlayan, canlılık veren Thai aroma masajını, uzman masaj terapistlerimiz eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz.

Comments


bottom of page