top of page

Thai Masajını Denemelisiniz!


Thai Masajını Denemelisiniz!

Thai Masajı Nedir?


Thai masajı yardımcı yoga olarak da tanımlanabilir ve muhtemelen mevcut masaj terapisinin en aktif ve fiziksel şeklidir. Seans boyunca, kan akışını hızlandırmak ve vücudunuzdaki her kası uzatmak nihai hedefi ile şaşırtıcı çeşitli pozisyonlarda bükülecek, döndürülecek ve gereceksiniz.


Thai Masajının Tarihçesi


Thai masajı, geleneksel Tay tıbbının beş dalından biridir ve dış tıp olarak da bilinir ve aynı zamanda cildin çukurlaşması ve kazınmasını da içerir. Diğer dördü Dahiliye (sağlıklı bir diyetin parçası olarak otlar tüketmek), Spirit Medicine (muska ve büyüler içerir), Kehanet (astroloji ve numeroloji) ve pozitif ruh sağlığı için yol gösterici felsefe olan Budizm'dir.


Bu beş dalın tümü, tüm canlıların dört elementin birleşiminden oluştuğunu iddia eden Element Teorisi ile bağlantılıdır: toprak, rüzgâr, su ve ateş. Sağlıklı bir yaşam sürmek için unsurların dengeye getirilmesi gerekir.


Tarihsel olarak, bu sistemin eski Çin ve Hint tıbbı ile bağlantıları vardır ve binlerce yıldır çeşitli şekillerde uygulanmaktadır. Bu geleneklerde olduğu gibi, masajın ruhsal amacı, enerji kanallarının blokajını kaldırmak ve vücuda uyum sağlamaktır.


Thai Yoga Masajı Sırasında Ne Olur?


Geleneksel Thai yoga masajında ​​yağ veya losyon kullanılmaz ve sizden yumuşak, kısıtlayıcı olmayan giysiler giymeniz istenecektir (veya size giymeniz için basit bir kıyafet verilebilir). Vücudunuzu gerecek, çekecek, sallayacak ve sıkıştıracak terapistinizle yakın ve kişisel olmaya hazırlanın. Bu masaj türü, masa yerine yerdeki bir mat üzerinde yapılır.


Masaj, vücuttaki enerji hareketini izleyen ve aynı zamanda anatomik sinir ve kardiyovasküler sistemlerle gevşek bir şekilde örtüşen "sen” çizgilerini takip edecektir. Terapistiniz kaslarınızı ovuşturmayacağı veya baskı yapmayacağı için, teknik, kendi vücudunuzun kendisine karşı sıkıştırmasına ve serbest kalmasına dayanır.


Terapistiniz parmaklarınızı veya ayak parmaklarınızı çekmek, başınızı germek, eklemlerinize bastırmak ve hatta sırtınızın üstünde durmak isterse şaşırmayın. Bu deneyim ilk seferinde yoğun olsa da asla çok acı verici olmamalıdır, bu yüzden problem yaşıyorsanız her zaman bunu masaj terapistinize bildirin.


Masaj

Yağlı Thai Masajı

Thai masajı teknikleri bir masa masajına da dahil edilebilir. Bu durumda kıyafetlerinizi çıkaracak ve havlularla kaplı bir masaya yatacaksınız. Terapistiniz, gergin bölgelere kan akışını bloke etmek ve serbest bırakmak için yağ ve akupresür, derin doku masajı ve manipülasyonun bir kombinasyonunu kullanacaktır.


Thai Masajının Faydaları Nelerdir?

Thai masajı, sağlığı iyi olan herkes tarafından deneyimlenebilir, ancak yüksek tansiyonu veya kan pıhtılaşması öyküsü olanlar tarafından kaçınılmalıdır. Thai masajının faydaları şunları içerebilir:

  • Egzersiz sonrası iyileşme süresini iyileştirir,

  • Esnekliği artırır,

  • Dolaşımı artırır,

  • Stres seviyelerinin azalmasına yol açan kortizol salgılar,

  • Derin bir rahatlama hissini teşvik eder.

Thai masajı, diğer masaj türlerinden hoş bir değişiklik yapan benzersiz ve güçlü bir terapidir. Seansınızı gevşek ve gevşemiş hissederek bitirmelisiniz. Hamileyseniz veya ciddi bir hastalığınız varsa, herhangi bir masaj terapisine başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.


Comments


bottom of page