top of page

Tüm Vücut Masajının Çok Yönlü Faydaları


Tüm Vücut Masajının Çok Yönlü Faydaları

Çalışan bir profesyonel olarak, herhangi bir zamanda vücut ağrısı, stres veya kaygı sorunları yaşayabileceğiniz açıktır. Tüm bunlardan sonra bile yoğun iş temposundan dolayı meşgulmüş gibi davranarak vücut masajına öncelik vermeyiz. Ofiste geç saatlere kadar çalışmak iyidir, ancak sağlık, refahınız ve ilerlemeniz için büyük ölçüde önemlidir. Rahat bir ortamda, evinizde tüm vücut masajı, vücudunuza maksimum zevk ve tam bir rahatlama durumu vermeniz için faydalı olabilir. Yoğun bir günlük rutinde huzurlu bir yaşam sürmeniz sizin için harika bir seçenektir. Düzenli masaj, vücudun optimal seviyelerde çalışmasını sağlar.


Birçok çalışma, vücut masajının insanları fiziksel ve duygusal olarak iyi tuttuğunu göstermiştir. Sizi daha genç, zinde ve güzel yapmak için zihinsel sağlığı ve kronik koşulları hafifletmek en iyisidir. Kendinizi seviyorsanız, düzenli masaj seanslarını asla atlamayın. Tüm vücut masajını hiç denemediyseniz, hayatınızın en iyi deneyimlerinden birini kaçırmışsınız demektir.


Rahatlamanın yanı sıra masaj, hayatınıza mutluluk getiren önemli kimyasalları ve hormonları serbest bırakmanıza yardımcı olur. Masaj sırasında kan dolaşımına serotonin ve endorfin gibi mutluluk hormonları salınarak kaygı ve depresyon duygularını azaltır. İsveç masajı söz konusu olduğunda, uzun vuruşlar, yoğurma, friksiyon, vurma, vurma, vibrasyon, öfleraj ve sallama hareketlerini içerir. Orta derecede hafif bir basınç, vücudunuzun kaslarını yatıştırır ve sinir sisteminizi sakinleştirir.


Tüm Vücut Masajının Olağanüstü Faydaları


Tüm vücut masajı, sağlığınızın ve esenliğinizin sorumluluğunu üstlenmenize yardımcı olmak için daha fazla etkinliğe sahiptir. Bu yazıda, ruh halinizde ve sağlığınızda değişiklikler getiren tüm vücut masajının faydalarından biraz bahsedeceğiz.

  • Cilt Yenileme

Terapistin ellerinin hafif sürtünmesi, taze hücrelerin ortaya çıkmasıyla sonuçlanan nazik pul pul dökülmeye neden olur. Masaj yapılan bölgedeki kan dolaşımını iyileştirerek mat cildin yenilenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur.

  • Sinir Sistemi Gevşemesi

Vücudunuz derin bir rahatlama durumuna geçtiğinde, sinir sisteminiz dinlenme moduna girer. Vücudunuzun doğal enerjisini dengelemek için gerçekten iyidir. Buna ek olarak, masaj, gergin kasların neden olduğu sinirler üzerindeki ağrı ve baskıyı en aza indirmek için daha iyi çalışır.


Yukarıdaki ifadelerin yanı sıra, rahat bir sinir sistemi, stres hormonlarını azalttığı ve iyi hissetme hormonlarını artırdığı için hormon üretimini dengelemek için gerçekten iyidir. Birkaç hormon vücuttaki uyku ve uyanıklık döngülerini, adet döngülerini ve kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Bu nedenle vücudunuzun iç mekanizması ve enerjisi dengeli bir durumda olacaktır. Bütün bunlar gün boyunca sizi enerjik tutacaktır. Düzenli bir masajınız yoksa 15-20 günde bir masaj yaptırmanız önerilir.

  • Lenfatik Detoks

Lenfatik kan damarları, boynun, koltuk altlarının ve kasıkların ana kısımları dahil olmak üzere vücudunuzun her yerinde bulunur. Lenfatik bir drenaj masajı aldığınızda, lenf akışı ve dolaşımı artar. Vücuttaki lenf dolaşımı, vücuttaki toksin seviyelerini azaltan daha fazla toksin toplamaya yardımcı olacaktır. Göğüs ve omuz gibi vücudun üst kısmından lenf sıvısını boşaltmak için birkaç teknik iyi olabilir. Toksinler vücudunuzdan atıldıktan sonra hafif ve rahat hissedeceksiniz.

  • Sağlıklı Bir Kalp

Gün boyunca, sağlığınız için iyi olmayan birçok stresli iş yapıyorsunuz. Ayrıca uygunsuz diyet yönetimi, egzersiz eksikliği ve kötü bir yaşam tarzı kalp üzerinde en kötü etkiyi bırakabilir. Böyle bir durumda tüm vücut masajı oyunun kurallarını değiştirdiğini kanıtlamaktadır. Sağlıklı bir kalp, her vuruşta daha fazla kanın dışarı atılmasına yardımcı olur ve daha verimli çalışır. Vücut masajı, atardamarların ve büyük kan damarlarının genişlemesini ifade eden vazodilatasyona neden olabilir. Bu yapıldıktan sonra, kan akışı ve farklı organlara oksijen verilmesi artacaktır.


Evde Masaj

Masaj Uyumama Yardımcı Olur Mu?


Geceleri uyuyamamanıza veya uykuda kalmanıza neden olan uykusuzluk gibi sorunlarla mücadele ediyor musunuz? Hayatınızda daha uzun bir süre devam etmeye devam ederse, enerjiniz, ruh haliniz ve odağınız düşük olacaktır. Uykusuzluk ve uyku yoksunluğu sizi sadece sersemlemiş hissetmenize neden olmaz. Basit bir ifadeyle beyninizi yeniden başlatma ve odağınızı yenileme yetersizliğini hissedersiniz.


Uykusuzluk için Masaj


Zihinsel netliği artıran ve genel olarak iyi olma hissini destekleyen derin doku masajı sayesinde iyi bir düşünce halindeyken, derin bir uykuya dalabilirsiniz. Bu size daha iyi fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlık koşulları sağlayacaktır. Çalışma saatlerinden sonra stresli ve yorgun hissedebilirsiniz. Hızlı bir şekilde uyumanıza yardımcı olacak bir tüm vücut masajı dışında hiçbir şey işinize yaramayacaktır.


Comentários


bottom of page