top of page

Uçuş Sonrası Masajın Önemli Olmasının 5 Nedeni


Uçuş Sonrası Masajın Önemli Olmasının 5 Nedeni

Kimse uzun mesafeli bir uçuşu sevmez. Havasızdır, sıkıcıdır ve genellikle vücudunuzu oldukça kötü hissettirir. Yeni saat diliminize alışmaya çalışırken, şüphesiz aynı zamanda şişlik, su kaybı ve genel yorgunluktan muzdarip olmanız muhtemeldir. Kendinize bir iyilik yapın ve otelinize veya eve döndüğünüzde uçuş sonrası masaj için rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun.


İster İsveç sırt masajını ister tüm vücut Thai yoga tedavisini tercih edin, uçus sonrası masaj yaptırmak, kaslarınızı herhangi bir şekilde uyarmak, kısa sürede kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Masaj masasında bir saat uzanmanın sizi uzun süre oturduktan sonra daha iyi hissettireceğinden emin olabilirsiniz. Uçuş sonrası masajın sadece önemli değil, aynı zamanda tamamen gerekli olmasının beş nedeni için makalemizi okumaya devam edin.


Vücuttaki Sıvı Birikimini Azaltır


Uçuş sonrası masaj, toksinleri sisteminizden atmanın harika bir yoludur ve bu, uzun mesafeli bir uçuştayken daha da faydalı olabilir. Havada saatlerce kaldıktan sonra, vücutta sıvı birikebilir ve bu da muhtemelen size ağrı ve rahatsızlık verebilir. Profesyonel bir masöz, sıvıyı boşaltmaya ve tekrar kendiniz gibi hissetmenize yardımcı olmak için vücudun lenf sistemini nasıl manipüle edeceğini bilecektir.


Kaslarınızı Rahatlatmaya Yardımcı Olur


Uçak koltukları rahatsız olmaları ile meşhurdur ve uzun süreler boyunca herhangi bir yerde oturmak vücudunuz için asla iyi değildir. Ortak gerginlik, uçuştan sonra yolcuların bir numaralı endişesidir ve çok kısa bir zamanda zayıf dolaşım meydana gelir. Neyse ki masaj bu iki sorunla da mücadele edebilir, aslında tam olarak bunun için yaratılmıştır.


Vücudunuza Nem Kazandırır


Uçak tuvaletleri ve küçük bardaklar, insanları uçuş sırasında susuz kalmaktan alıkoyan faktörlerdir ve bu, zayıf hava sistemleriyle birleştiğinde dehidrasyonu büyük bir endişe haline getirir. Bir masaj sadece kan akışınızı arttırmaya yardımcı olmakla kalmaz, masaj terapistinizin kullanacağı yağlar cilde tekrar nem kazandırmaya yardımcı olur. Her masajdan sonra su içmek önemlidir, ancak uçuş sonrası masaj yaptırdığınızda daha da fazla içmeye çalışın.


Masöz

Stresle Başa Çıkmanıza Yardımcı Olur


Seyahat kaygısı çok gerçek bir şeydir. Sizi gerçekten ezen, bagajlarını baş üstü kutularından çıkarmakta yavaş olan yolcular değilse, bagajınızın bantta en son görüneceği gerçeği olacaktır. Tansiyonunuz çok fazla yükselmeye başlamadan önce, havalimanından ayrılır ayrılmaz bir masaj yaptırın. Muhtemelen hayatınızın en rahatlatıcı masajını alırken masaj terapistiniz nefes almanızı sağlar.


Jet-Lag Sorununu Ciddi Şekilde En Aza İndirebilir


Jet lag, mide bulantısı, dehidrasyon, yorgunluk ve sinirlilik, esasen rahatsız edici olan her şeyin başlangıcıdır. Masaj, vücudunuzun tüm rahatsızlıklarından kurtulmasına yardımcı olduğu ve yeni saat diliminize uyum sağlamanızı kolaylaştırdığı için bu kötü durumlarla savaşmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Uçuş sonrası ekstra rahatlama hissetmek istiyorsanız, masaj terapistinize tedaviniz sırasında lavanta yağı kullanıp kullanamayacaklarını sorun. Lavanta yağının refah ve canlanma duygusunu teşvik ettiği bilinmektedir.


Comments


bottom of page