top of page

Vakum Terapi


Vakum-Terapi

Vakum Terapi


Vakum terapi ile bölgesel oluşan yağlardan kurtulmak mümkün. Vakum terapi, ters basınçla yağları ayırır ve basınç uygulayarak dirençlerini de kırar. Bu şekilde de yap dokularında gevşeme ve azalma meydana gelir, vücuttan atılmaları da hızlanır.

Vakum Terapi Ne Gibi Faydalar Sağlar?

  • Selülitleri ortadan kaldırır ve görünümünü düzeltir

  • Vücut hatlarını şekillendirir, forma sokar

  • Sıkılaşma sağlar

  • Sarkmaları onarır

  • Deri elastikiyetini sağlar

  • Kan dolaşımını hızlandırararak cilt güzelliği sunar, diyeti destekler


Vakum Terapi Seans Sayısı Nedir?


Vakum terapinin seans sayısı fazladır. Çünkü etki haricen bir basınçla sağlanır. Seanslar yaklaşık 8 ila 10 seans olarak başlar. Gerekli olduğu zamanlarda vakum terapi seans sayısı da arttırılır.


Vakum Terapisi Kimlere Uygulanabilir?


Hamile olmayan ve emzirmeyen hormonal değişim yaşamayan, gelişimini tamamlamış, herhangi bir ilaç tedavisi görmeyen ve ağır hastalıklar, rahatsızlıklar geçirmeyen kadın, erkek herkese uygulanabilir.Vakum Terapisi Sakıncalı Mıdır?


Vakum terapi uygulanmasında herhangi bir sakınca olmayan, görülmeyen hastalar üstünde yapılır ise bir risk yoktur. Çünkü, anestezi gerektirmez, ameliyatlı bir işlem de değildir. Kesi ve kanül yolu açılmaz, acı ve ağrı vermez.


Vakum Terapisi Ne Zaman Etki Gösterir?


Vakum terapi işleminin seansları ilerledikçe be seanslar da bittikçe sonraki süreçte oluşan etkiler gözlenir.

Vakum Terapi İle Beslenme Arasındaki İlişki Nedir?


Bu ilişki çok bağlantılıdır. Vakum Terapisi ile haricen bir işlem görürken içten de bu işlemi destekliyor olmak oldukça önemlidir. Beslenme şekline ve gündelik hareket etme oranına da dikkat ederek daha da hızlı incelip, şekil almak mümkün. Bu sebeple karbonhidrat ağrılı beslenmek yerine, kereviz, dereotu, greyfurt gibi yağ yakıcı olan besinler odaklı tüketim yapmak yararlıdır.


Vakum Terapi Tek Başına Etkin Bir İşlem Midir?

Bu durum sorunun derecesine göre değişkenlik gösterir. Eğer hastada, bireyde kilo problemi yok ise yalnızca selülit sorunu yaşıyor ise tek başına vakum terapi yeterli olur. Ancak problem derinse ve kilo sorunu da söz konusu ise tek başına vakum terapi yetersiz olur. Diğer bölgesel incelme tedavileri ile kombine olarak tedaviler uygulanmalıdır.

댓글


bottom of page