top of page

Yeşim Taşı Masajları ile Vücuttaki Toksinlerin Atılması


Yeşim Taşı Masajları ile Vücuttaki Toksinlerin Atılması

Yüzyıllar boyunca dünyanın dört bir yanındaki kültürler, rahatlamayı ve daha iyi sağlığı teşvik etmek için yeşim taşlarını masaj terapisiyle birlikte kullandı. Mayalar, Mısırlılar ve Çin kültürlerinin tümü, çeşitli büyük ve küçük sağlık sorunlarından muzdarip insanlara yeşim taşı masajı yapmalarıyla bilinir.


Kuzey Amerika'da insanlar bir şekilde dengesiz hissettiklerinde bu eşsiz masaj türünü aramaya eğilimlidirler. Bu, uyku eksikliği veya uykusuzluk, vücudun sıcaklığını düzenlemede sorun veya zayıf bir bağışıklık sistemini içerebilir. Birçok insan, çeşitli ağrı türleri için yeşim taşı tedavilerinin yanı sıra, genellikle yeşim ile ilişkili zihinsel ve ruhsal faydaları arar.


Yeşim Taşının İyileştirici Özellikleri


Yeşim taşı demir, kalsiyum ve magnezyumdan oluşur. Vücut bakım mağazalarında satılan yeşim taşı masajı silindirlerini görmüşsünüzdür. Yeşim taşı seçimi sadece estetik için değil; aslında birçok iyileştirici özelliği ve faydası olduğu bilinmektedir.

Yeşim taşının özellikleri ve faydaları arasında:

  • Dolaşım artışı,

  • Toksinleri ve iltihabı serbest bırakmak,

  • Vücudu dengelemek,

  • Enflamasyonu ve hipertansiyonu azaltmak,

  • Vücudun bağışıklık fonksiyonlarını geri yükleme vardır.

Yeşim Taş Masajından Ne Beklemeli?


Yeşim taşı masajları, sıcak taş masajlarına benzer. Derinlemesine rahatlatıcıdırlar ve toksinlerin uzaklaştırılması, sinir sisteminin gevşemesi ve vücutta daha iyi dengenin sağlanması dahil olmak üzere çeşitli sağlık yararları sağlarlar. Çoğu terapötik masaj gibi, yeşim taşı masajları da çeşitli faydalar sunar ve düzenli olarak uygulandığında en fazla etkiye sahiptir.


Isıtmalı ve Soğutmalı Yeşim Taşları


Tedavi sırasında masaj terapistleri ısıtılmış ve soğutulmuş yeşim taşlarını farklı vuruşlar ve tekniklerle birlikte cildinizde kullanırlar. Yeşim taşının benzersiz özellikleri, taşın ısıyı ve soğuğu eşit şekilde tutmasını sağlar. Isıtılmış taşlar, vasküler daralmayı ve kızarmayı destekleyerek terapistin kas gruplarında daha derin çalışmasına izin verirken, belirli bölgelerdeki soğuk taşlar, akut gerilim veya ağrı alanlarında gevşeme sağlayabilir.


Daha iyi sonuçlar için belirli bir tedavi alanında çalışmak için alternatif sıcaklıklar da kullanılabilir. Terapistlerin bu tedaviler sırasında sıklıkla kullandıkları bir teknik, vücudun çok daha büyük bir bölümünde ağrıya neden olan belirli bir bölgedeki gerilimi serbest bırakmaya yardımcı olabilen tetik nokta terapisi olarak bilinir.


Masaj terapistiniz, tedaviniz sırasında çeşitli taşlar kullanacak ve genellikle çalışırken onları hareket ettirecektir. Taşların kendileri, farklı terapötik teknikler için farklı şekillerde taşlar kullanılarak yeşim taşı ustaları tarafından çok dikkatli bir şekilde işlenmiştir. Her taş özel kullanımlar için özenle kesilir, şekillendirilir ve parlatılır ve cildinize karşı pürüzsüz ve ipeksi bir his verir.


Masoz

Masajınızdan Sonra Ne Beklemelisiniz?

Masajınızdan sonra, derinden rahat hissetmeniz muhtemeldir. Yeşim taşı masajı, tek bir tedavide hem terapötik gevşemeyi hem de derin iyileşmeyi amaçlar. Yeşim geleneksel olarak diğer kültürlerde kullanılmasına rağmen, bugün en fazla Kuzey Amerika'da çok popüler bir terapötik masaj şeklidir.


Yeşim taşı masajlarının yanı sıra, terapistler derin doku masajı, İsveç masajı, sıcak taş masajı ve spor masajları da dahil olmak üzere çeşitli diğer masaj tekniklerini uygulayabilir. Herhangi bir masaj terapisi hakkında sorularınız varsa, lütfen terapistlerimizle iletişime geçin.


Comments


bottom of page