top of page

Yoga Öğretmenlerinin Thai Masajı Öğrenmesi İçin 8 NedenYoga Öğretmenlerinin Thai Masajı Öğrenmesi İçin 8 Neden

Thai masajı öğrenmek yoga öğretmenleri arasında çok popülerdir. Yoga öğretmenleri Thai masajı uygulamasından nasıl yararlanabilir? Thai masajı, genellikle ikisi arasındaki bağlantıyı yansıtan Thai Yoga Masajı olarak adlandırılır. Yoga öğretmenlerinin Thai masajı öğrenmesinin sekiz iyi nedeni vardır.


Thai Masajı Yogayı Nasıl Geliştirebilir?


  1. Birçok Thai masajı hareketi, yoga duruşlarına çok benzediğinden, yoga öğretmenleri Thai masajı tekniklerinin yardımıyla vücudu nazikçe gevşetebilir ve bir pozisyona getirerek öğrencilere yardımcı olabilir.

  2. Genel olarak yoga öğretmeni eğitiminde, eğer varsa, dokunmanın kalitesine çok fazla odaklanılmaz. Yoga öğretmenlerinin bir duruşu ayarlamak için sıklıkla öğrencilerine dokunması gerektiğinden, masaj daha iyi bir dokunma kalitesi geliştirmek için yardımcı olabilir.

  3. Bazı yoga öğretmenleri, Thai masajı unsurlarını sınıflarına dahil eder. Örneğin, bazıları öğrencilerine mini baş, boyun veya omuz masajı yaparak derslerini bitirirler. Bu, sınıflarına benzersiz bir dokunuş katar ve öğrenciler buna bayılır.

  4. Thai masajı, partner yogasına oldukça benzer olabilir. Bazı Thai masajı pozisyonlarıyla oynamak ve bunları yoga hareketleriyle birleştirmek çok eğlenceli olabilir. Bu hem Thai masajı derslerinde hem de yoga derslerinde keyifli bir etkileşim sağlayabilir.

  5. Yoga öğrencilerinin bazen aşırı gererek veya kendilerini çok fazla zorlayarak yaralandıkları bilinen bir gerçektir. Thai masajı bilgisi olan yoga hocaları bu gibi durumlarda terapötik hareketler kullanarak yardımcı olabilir.

  6. Yoga öğretmenleri öğrencilerle bire bir çalışırken, gergin öğrencileri zorlu duruşlara hazırlamak ve gevşetmek için Thai masajı tekniklerini kullanabilirler.

  7. Yoga öğretmenleri öğrencilerine Thai masajı seansları sunabilir. Öğrencileri ile masaj becerileri için anında ve motive olmuş bir yoga eğitmeni yoga dersleri ile mükemmel bir uyum içinde olabilir.

  8. Thai masajı da yapan yoga öğretmenlerinin ek bir avantajı vardır: Masaj müşterilerine ev ödevi olarak yoga egzersizleri verebilirler. Bu, masaj seanslarının faydalarını arttırır.


Masöz

Thai Masajı ve Yoga Birbirini Nasıl Tamamlar?


Yoga, Thai masajının dokunma becerilerinden ve tedavi edici hareketlerinden faydalanabilir. Partner yoga uygulamaları için de faydalıdır ve size artan bir beceri seviyesi sağlar. Thai masajı, masaj tekniklerinin mekanik yönünün ötesine geçerek ve yoga pratiğinin amacı olan nefes, ergonomi, enerji ve daha yüksek farkındalık konularına odaklanarak yoga unsurlarından yararlanabilir. Yoga ve Thai masajı birbirini birçok yönden tamamladıkları için mükemmel bir kombinasyondur.


Yoga uygulayıcıları, halihazırda iyi bir vücut farkındalığına, esnekliğe ve doğru duruş ve germe mekaniği anlayışına sahip oldukları için Thai masajını diğerlerinden daha kolay öğrenebilirler. Thai masajı uygulayıcıları yogayı takdir eder. Masaj uygulamalarına kattığı değeri görebilirler ve Thai masajının kendi pozisyonları ve vücut mekanikleri ile onlara yardımcı olur. Yoga yapan kişiler, günlük masaj yapmanın fiziksel stresini azaltmalarına yardımcı olabilir. Yoga egzersizleri, Thai masajı terapistlerini iyi durumda tutmanın en iyi yoludur.


Comments


bottom of page