top of page

Yöneticilerin Masaj Yaptırması İçin Bazı Nedenler


Yöneticilerin Masaj Yaptırması İçin Bazı Nedenler

Yönetici pozisyonunda çalışan kişilerin, iş ortamına bağlı olarak fiziksel yorgunluk, uykusuzluk, zihinsel sağlık sorunları, genel sağlık problemleri ve yaşam dengeleri tehlikeye atma olasılığı daha yüksek olabilir. Masaj, yöneticilerin karşılaşabilecekleri fiziksel veya zihinsel endişeleri giderebilir.


Yüksek stresli bir pozisyonun vücuda ne kadar zarar verdiğini anlamak zor olabilir. Bir masaj tedavisi, sık sık sırt ağrısı, baş ağrısı veya uykusuzluk yaşamayanlar için bile günlük bir rahatlama sağlayabilir.


Masaj yaptıran birçok kişi masajın yaşamlarının diğer alanlarında daha iyi sağlık alışkanlıkları kazanmalarına yardımcı olduğunu söylemektedir. Masaj uzun vadeli sağlık için bir yatırımdır. Ağrı, uyku hali veya genel endişeler olmadığında dikkatiniz daha az dağılabileceğinden, işteyken daha verimli olmanız daha olasıdır. Sağlığınız ve üretkenliğiniz geliştikçe, işletmenizde genel olarak olumlu değişiklikler görebilirsiniz. Yöneticiler sağlık sorunları yaşadığında, işletmeler önemli finansal ve organizasyonel istikrarsızlık riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Bu yüzden masaj yaptırarak sağlığınıza yatırım yapmak sadece size fayda sağlamakla kalmaz, tüm şirketinize olumlu yansıyabilir.


Masaj yaptırdıktan sonra daha az stresli ve endişeli hissedeceksiniz. Daha fazla yetki ve sorumluluk, daha fazla stres ve endişelenebileceğiniz daha fazla konu demektir. Tedavi edilmediği takdirde, stres ve anksiyete hipertansiyona veya kronik yüksek tansiyona yol açabilir ve bu da böbreklere, beyne ve kalbe giden kan akışını etkileyebilir. Masaj, günlük kaygıların bir kısmını ortadan kaldırabilir ve sakinleşmeye yardımcı olabilir ayrıca devam eden stres ve kaygının bazı fizyolojik etkilerini ele alabilir.


Masöz

Masaj terapisi bir bağımlılıktan kurtulmaya da yardımcı olabilir. Bağımlılık problemi genellikle diğer zihinsel sağlık sorunlarıyla birlikte ortaya çıkar. Bağımlılıklardan herhangi birine eğiliminiz varsa, diğerine de eğilimli olabileceğiniz anlamına gelir. Masaj, madde bağımlılığı sorunlarını ele almanın ve bir bağımlılığı bırakma sürecine yardımcı olmanın pasif bir yolu olabilir.


Dokunma terapisi sizin için uygun değilse, diğer birçok masaj çeşidi ihtiyaçlarınıza ve konfor seviyenize daha uygun olabilir. Örneğin Reiki, fiziksel temas içermeyen ancak masaja benzer faydalar sunan bir tür enerji çalışmasıdır. Sonucunda da azaltılmış stres, duygusal denge ve rahatlama hissetmenizi sağlar. Stresi azalttığı gösterilen diğer vücut çalışması yöntemleri arasında akupunktur, müzik terapisi ve hipnoz bulunur. Aromaterapinin ayrıca sağlık ve özellikle işle ilgili stres üzerinde olumlu bir etkisi olduğu da gösterilmiştir.


Şirketiniz spor salonu üyelikleri veya düzenli masaj randevuları gibi sağlık girişimlerine sponsorluk yapıyor veya destekliyorsa, bu hizmetlerden yararlanmak için daha fazla nedeniniz olabilir. Özellikle yönetici düzeyinde çalışan sağlığını destekleyen kuruluşların çalışan bağlılığı kazanma olasılığı daha yüksektir. Bir yöneticiyseniz veya yönetimde çalışan biriyseniz, randevu ayarlamak için bir masaj terapistine ulaşmayı düşünmelisiniz. Sağlığınızı daha fazla kontrol altına almak ve gelecekteki sağlığınıza yatırım yapmak için asla çok geç veya çok erken değildir.

Comments


bottom of page