top of page

Yosun Terapisi Nedir?

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Yosun-Terapisi-Nedir-?

Yosun Terapisi


Yosun terapisinin hikayesi antik çağlardan günümüze kadar uzanan yosundan, güzellik endüstrisinin en önemli ve etkili kullanmış oldukları madde arasında yer alarak gelmektedir. Doğanın en özel ve kullanışlı armağanlarından biri olan yosun, pek çok estetik soruna etkin çözümler sunar. Bunun yanı sıra insanın kan plazmasına da dn yakın yapıya sahiptir. Bu sebeple vücut bakımlarında çoğunlukla, sıklıkla tercih edilir. Bu terapi yöntemi deniz yosunu kullanılarak uygulanan bir insan vücudunda, yeniden canlandırma terapisi olarak bilinir. Kan dolaşımını düzenlemesiyle beraber, vücudun da stresten arındırılıp daha da rahatlamasını sağlamaktadır.


Yosun Terapisi Nedir?


Pek çok yararlı elementi ve minareli bulunan yosun, çeşitli nedenlerle yıpranmış olan cilt için doğanın tüm harikalarını, mucizelerini sunar. Güçlü içeriğiyle vücudun ihtiyaç duymuş olduğu mineral, element, oligo ve vitaminler sağlayan yosun terapisi, ısı ile açılmış olan gözeneklere nüfuz ederek cilt dokusunu uyarır. Bu durumda kan dolaşımını hızlandırarak mevcut sorunları nötralize eder. Yosunun yirmi beş binden fazla çeşidi bulunmaktadır. Yeşil, mavi - yeşil, kırmızı ve kahverengi en sık kullanılan çeşitleri arasında yer almaktadır. Yeşil renkteki yosunlar, cildi sıkılaştırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Kahverengi yosunlar, metabolizmayı uyararak, hızlanmasını sağlar ve aynı zamanda da vücutta bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Mavi - yeşil yosunlar, vitamin bakımından zengin olan yosunlardır. Metabolizmayı hızlandırır. Kırmızı olan yosunların ise yumuşatıcı bir etkisi bulunur.


Yosun Terapisi Nasıl Uygulanır?


Özel olarak hazırlanan yosun maskesinin cilde iyice nüfuz ettirilmesi esasına dayanan yosun terapisi, maskenin daha iyi bir etki edebilmesi için cilt tipine uygun bir peeling hazırlanması ile başlanır. Sonrasında cilt ölü derilerden ve kalıntılardan iyice arındırılır. Yosun terapisi için hazırlanan yosun maskesi, sorunlu, problemli bölgelere (selülit, kuruluk, ciltte bulunan kırışıklık) uygulanır. Bu maskenin, bu bölgelere etki etmesi ve iyi sonuç alınabilmesi için önce bir ısı yöntemi kullanılarak cildin terlemesi ve gözeneklerin açılması sağlanmalıdır. Bu noktada açılmış olan gözeneklerden cilde nüfuz eden yosun bileşenleri, selülitli olan bölgeyi ortadan kaldırırken, cildin daha parlak, daha canlı ve dinç, sağlıklı görünüm kazanmasını sağlar.


Yosun Terapisi ile Zayıflama


İçerdiği magnezyum sayesinde zayıflamaya da katkı sağlayan yosun terapisi, uygulanan yosun maskesi sayesinde açılan gözenekler aracılığı ile yağ hücrelerine ulaşır. Belli bir noktada toplanmış olan yağ tabakasını parçalayarak, cilt görünümünü olumsuz yönde etkileyen faktörler, sorunlar ortadan kaldırılır. Yosun terapisi, bölgesel zayıflama da sağlanarak ideal bir vücut formuna ulaşılmasını sağlar.


Yosun Terapisinin Faydaları Nelerdir?

  • Vücutta oluşan stresin atılmasını sağlar.

  • Selülitli bölgelerin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına ve selülit bölgesinin tedavisinde etkisi büyüktür.

  • Kilo verilmesine yardımcı olarak ideal vücut formuna ulaşılmasına olanak sağlar.

  • Vücutta birikmiş olan toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

  • Eklem ve kaslarda rahatlama hissi sağlar.

  • Dolaşım ve sindirim siteminin düzenlenmesinde ve bu nedenle cildi güzelleştirmede de yüksek oranda yardımcı olur.

  • Cildi daha parlak, daha canlı, daha sağlıklı ve dinç bir görünüme kavuşturur.

Comments


bottom of page