top of page

Zihninizi ve Ruhunuzu Gençleştirmek İçin Baş Masajı Yaptırın


Zihninizi ve Ruhunuzu Gençleştirmek İçin Baş Masajı Yaptırın

Bir saatlik baş masajıyla alacağınız huzurlu, dinlendirici uyku eşsiz değil mi? Bu, vücudunuza ve zihninize yardımcı olabilecek rahatlatıcı bir saç derisi masajının sonucudur. Bununla birlikte, gençleşme sürecinde kafa derisi masajlarının faydaları çok fazladır. Anksiyete ve stresin üstesinden gelmenin yanı sıra, düzenli baş masajı size çeşitli şekillerde fayda sağlayabilir. Baş masajının size sağlayabileceği faydalara ve onu kullanmanın en iyi yöntemine bir göz atalım.

 • Rahatlatıcıdır

Masajlar zihninizi ve bedeninizi gevşetmek için harika bir yol olabilir. Ayrıca saç dökülmesini tetikleyebilecek stres ve kaygıyı da giderebilir.

 • Saç Uzamasına Yardımcı Olur

Çok sayıda araştırma, saç derinize düzenli olarak veya her gün masaj yapmanın saç dökülmesini azaltmaya ve saçınızın yeniden uzamasına yardımcı olabileceğini ileri sürmüştür. Masajların saç köklerini güçlendirmeye ve büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

 • Saç Dökülmesini Azaltmaya Yardımcı Olabilir

Alopesi, saçların yamalar halinde dökülmesine neden olan ve bazen kafa derisinden tamamen saç dökülmesine neden olabilen bir oto-bağışıklık bozukluğudur. Araştırmalara göre, saç dökülmesinden muzdarip kadın ve erkeklerin %70'i saç derisine düzenli masaj yapmak saçların yenilenmesine katkı sağlamıştır.


Saç Derinize Nasıl Masaj Yapabilirsiniz?

 • Parmak Kullanarak Geleneksel Masaj

Uzun zamandır, bu tür baş masajının saç büyümesini hızlandırdığı son derece iyi bilinmektedir. Kendinize parmak uçlarınızla baş masajı yapmak için, parmaklarınıza hafif veya orta derecede baskı uygulayarak dairesel hareketler yapın. Bu masajı gerçekleştirmek için herhangi bir yağ kullanmak gerekli değildir. Bunu 5 dakika boyunca ve her gün en az iki kez yapmalısınız.

 • Saçınızı Yıkarken Masaj Yapın

Saçınızı yıkarken şampuanınızı nazikçe ovalayarak saç derinize masaj yapın. Uygulamadan sonra dairesel hareketlerle saç derinizi şampuanla beş dakika ovun. Çok sert fırçalamadığınızdan emin olun. Bitirdikten sonra saçınızı temizleyin.

 • Masaj Aletleri ve Fırçalar

Başınız için güçlü ve yatıştırıcı bir masaj sağlamak için hazır çeşitli araçlar bulunmaktadır. Saç derinize masaj yapanlar, elektrikli fırçalar ve diğer aletler dermatologlar tarafından sıklıkla önerilmektedir. Parmaklarınızı kullandığınız gibi saç derinizde kullanılabilirler.

 • Uçucu Yağlar Kullanarak Masaj Yapın

Bitkilerden elde edilen ve saçların uzamasına yardımcı olduğuna, sebum üretimini ve saç dökülmesini yönetmeye yardımcı olduğuna inanılan esansiyel yağlarla baş masajı için evde hizmet sağlayıcı bir salonu arayın. Saç derisi ve saç problemleriyle başa çıkmak için baş masajı uzun yıllardır kullanılmaktadırlar. Haftada en az bir veya iki kez uçucu yağlar uygulayarak saç derinize masaj yapın.


Masöz

Baş Masajı İçin Popüler Uçucu Yağlar

 1. Çay ağacı esansiyel yağı,

 2. Ylang-ylang esansiyel yağı,

 3. Nane esansiyel yağı,

 4. Gül esansiyel yağı.

Saç Derinize Ne Sıklıkla Masaj Yapmalısınız?


Saçınızın kalınlığını veya büyümesini artırmaya çalışıyorsanız, günde iki kez parmaklarınızı kullanarak saç derisine (yağsız) masaj yapmanız önerilir. Rahatlamak ve gerginliği azaltmak için ihtiyaç duyduğunuzda saç derinize masaj yapın. Saç derinize düzenli olarak masaj yapmak kan dolaşımını artırabilir ve hatta saç köklerinizin gücünü artırmaya yardımcı olabilir. Nazikçe uyguladığınızdan ve çok sert ovaladığınızdan emin olun.


Saç derinize masaj yapmak için yağ kullandıysanız, bir saat sonra yıkadığınızdan emin olun. Kir çekebileceğinden saç derinize her gün yağ sürmeniz önerilmez. Ayrıca saçınızı şampuanla yıkamak yağı temizlemek için çok önemlidir. Ancak her gün şampuan kullanmak da önemli yağları ve nemi saç derinizden uzaklaştırabilir. Bu nedenle haftada en az iki kez saçınızı yağlamak ve yıkamak ideal olacaktır.


Saç derinize sık sık masaj yapmak, saç büyümesini teşvik etmenin yanı sıra stresi hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca saç dökülmesini tedavi etmeye yardımcı olabilir. Saç büyümesini arttırmanın yanı sıra diğer kafa derisi problemlerini hafifletmek için daha iyi bir yöntem olduğundan, esansiyel yağlarla masaj yaparak zihninizi ve saçınızı sık sık rahatlatın.


コメント


bottom of page