top of page

Masajda Yağmur Damlası Tekniği


Masajda Yağmur Damlası Tekniği

Yağmur Damlası Tekniği Nedir?


Bu Kızılderili masaj tekniği, ağırlıklı olarak aromaterapi kullanımına odaklanmıştır. Bu masaj sırasında el, ayak ve omurgaya kokulu masaj yağları uygulanır. Yağmur damlası tekniği, omurgayı yeniden hizalamak için ısı ve hareket kullanan bir sırt masajıdır. Masajın amacı, tüm vücudu iyileştirmek için omurgadaki toksinleri serbest bırakmaktır.


Yağmur damlası tekniği vücutta şifa ve temizlenme için aromaterapi ve refleksoloji masajlarını birleştirir. Yağmur damlası tekniğinde denge, uyumlanma, zihinsel, fiziksel ve duygusal olarak vücutta zindeliği sağlamaktır. Bu masaj terapisinde çeşitli tekniklerle ve belirli bir sırayla uygulanan uçucu yağların kullanarak vücuttaki iltihaplanma azaltılır. Bu tekniğin asıl amacı omurga problemlerini iyileştirmek olsa da, diğer hastalıkları tedavi etmek için bu teknikle birlikte birkaç farklı teknik birleştirilebilir.


1980'lerde D. Gary Young tarafından ortaya çıkan yağmur damlası tekniği, çeşitli masaj tekniklerinin birleşmesiyle vücudun çeşitli bölgelerine bir dizi özel uçucu yağın uygulanmasıyla gerçekleştirilir.


Yağmur Damlası Tekniği Nelere İyi Gelir?


Yağmur damlası tekniğinin birçok sırt ve omurga problemi için faydalı ve etkili bir tedavi olduğu söylenmektedir. Bunlar;

  • Skolyoz,

  • Kifoz,

  • Disklerde bozulma,

  • Disklerin sıkışması.


Bu masaj da kullanılan uçucu yağları kullanmak vücuttaki iltihabı azaltır ve omurgadaki toksinleri azaltır. Ayrıca vücudu yapısal ve elektriksel olarak hizalamaya da yardımcı olur.


Yağmur damlası tekniği aynı zamanda bu durumlarda da iyi gelir;

  • Ağrıları ve stresi azaltır,

  • Dolaşımı iyileştirir,

  • Vücudu mikroplardan korur,

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir,

  • Odaklanma ve konsantrasyon problemlerini düzenler.


Masoz

Yağmur Damlası Tekniği Nasıl Uygulanır?


Yağmur damlası tekniği üç farklı masaj terapi tekniğinin birleşimiyle uygulanır. Aromaterapi, basınç noktası refleksoloji masajı ve hafif vuruşlar kullanılan masaj tekniklerinden oluşur. Doğal, seyreltilmemiş uçucu yağlar cilde katmanlar halinde uygulanır ve farklı vuruşlarla karıştırılır. Tedavi edilen bölgeye ve hastalığa göre belirli pozisyonlarda belirli sürelerde yapılır.


Yağmur Damlası Tekniğinin Uygulanmaması Gereken Durumlar

Yağmur damlası tekniğinin bazı durumlarda uygulanmaması gerekir. Karaciğer veya böbrek problemi, kalp hastalığı, kan sulandırıcı kullanımı ve aspirin alerjisi olan kişilerde uygulanmamalıdır. Ayrıca doğal ve seyreltilmemiş uçucu yağların uygulanması ciltte egzama, tahriş, hassasiyet, yanık gibi durumlara yok açabilir. Yağmur damlası terapisinde kullanılan uçucu yağlar çocuklarda, hamilelerde ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde kullanılmamalıdır.


Uçucu yağlar bitkisel ve doğal olarak üretilir fakat yine de alerji olması durumunda reaksiyon gösterebilir. Cilt yoluyla emildiğinde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu durum uçucu yağların kullanılmaması anlamına gelmez, bu uçucu yağları seyrelterek kullanabilirsiniz. Seyrelterek kullanıldığında zararlı etkileri ortadan kalkar. Uçucu yağları seyreltebileceğiniz yağ çeşitleri; badem yağı, hindistancevizi yağı, jojoba yağı, argan yağı, üzüm çekirdeği yağı, ayçiçek yağı ve avokado yağı.


Tıbbi bir hastalığınız varsa veya ilaç tedavisi görüyorsanız, fizik tedavi vb. gibi bir durumunuz var ise, masaj tedavisinden önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Comments


bottom of page