top of page

Huzur Veren Masajlar ve Özellikleri


Huzur-Veren-Masajlar-ve-Özellikleri

Hem ruhunuza hem vücudunuza, bedeninize iyi gelecek harika bir masaj seansına ne dersiniz? Öyleyse sizler için seçtiğimiz en iyi masajlardan birisini tercih ederek bunu deneyimleyebilirsiniz.

Aromaterapi Masajı


Çeşitli doğal aroma yağları ile hafif baskılı bütün vücut masajı uygulamasıdır. Masaj seansından sonra kişi kendisini nasıl hissetmek istediğine bağlı olarak, masöz ya da masör üç farklı yağ önerisinde bulunur. Birey dinlenme, yenilenme ve enerji arttırma alternatiflerinden birisini seçer.

Faydaları: Vücudu, bedeni dinlendirir. Zihni rahatlatır, cildi besler ve stresten de arındırır.


Derin Baskı Masajı


Hareket temposu düşük, manipülasyon şiddeti ise fazla olan bütün vücut masajıdır. Spordan ya da yoğun iş temposundan sonra gerginleşmiş olan kaslar için idealdir.

Faydaları: Kas açıcı rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkisi bulunur.


İsveç Masajı


Sporcu ve rahatlamaya yönelik olarak uygulanan bu masaj uyarıcı teknikler barındırır. Geleneksel hafif veya orta baskı ile yapılan bir masaj tekniğidir.

Faydaları: Kan sirkülasyonunu arttırır. Kas ağrılarını ve gerginliği azaltarak spazmı çözer.


Asya Nirvana Masajı


Geleneksel uzak doğu terapilerin bütününü içeren bu terapi, dirsek, kol, el ve diz hareketleriyle uygulanan sert, nokta baskılı bir masaj çeşididir.

Faydaları: Kasları dengeler, spazmı çözerek stresi de ortadan kaldırır.


Detoks Lenfatik Drenaj Masajı


Lenf, marma yollarını takip ederek, lenf düğümleri ve lenf akışı yönüne doğru lenfatik hareketleri hızlandırır. Kullanılan aroma detoks yağları ise ciltten toksinlerin kolayca atılımını sağlar. Dolaşım eksikliğinden kaynaklı olan probleme yönelik bir tedavi masajıdır.

Faydaları: Lenfatik sistemi uyararak bağışıklık sistemini düzenler. Tıkanıkları temizler. Metabolik artıkları, vücutta bulunan toksinleri ve fazla sıvıyı vücuttan kolayca atar.Sıcak Taş Terapisi


Kökeni eski tarihlere doğu asya şamanlara dayanmış olan bu terapi, sıcak volkanik taşların ıstılıp marma sistemleri ve kas yolu ile vücuttaki enerji noktalarına uygulanır. Değerli taşların 7 noktaya yani çakralara dizilerek bütün vücut masajı ile desteklenir.

Faydaları: Kaslardaki blokajı sıcağın etkisi ile çözer, iyileşme sürecini hızlandırır. Vücuttaki negatif iyonları atar, rahatlık sunar ve enerjiyi, çakraları dengeler.


Nirvana 4 El Terapisi


Nirvana 4 el, 2 terapist aracılığı ile uygulanan, senkronize hareketler ile bütün vücuda yapılır. Yayılan sıcak yağ en güzel rahatlama hissini sunar.

Faydaları: Stresi giderir ve vücudu dengeler.


El ve Ayak Refleksolojisi


Çin tıbbında ayaklar vücudun, bedenin aynası olarak kabul edilir. Refleksoloji, eller ve ayaklarda refleks noktalarına baskı uygulanarak yapılan bir terapi çeşididir.

Faydaları: Ayaktaki belli marma noktaların vücutta bulunan organların yansımasıdır. Bu noktalara teknikli baskı yaparak organların daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Organlara giden sıvıyı dengeler, genel bir rahatlama ve tedavi sağlar.


Hangover Terapi


Yoğun ve yorgun bir günden sonra alınan ve birikmiş olan alkolü, vücuttan arındırmak adına ertesi gün uygulanacak uyarı ve etkili bir terapi çeşididir. Çoğunlukla Ayurveda marma sistemini uyararak uygulanır.

Faydaları: Güne daha dinç ve zinde başlamak, toplantı, yolculuk ve arınmış bir beden ile keyifli zamanları yakalamak.


Anti Selülit Masajı


Selülit alanındaki fazla dokuyu ortadan kaldırmaya yönelik bu masaj tekniği, özel destekleyici yağla uygulanır.

Faydaları: Problemli bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırarak fazlalıkları giderir. Alanın pürüzsüz bir görünüm elde etmesini sağlar. Anti selülit masajı en az 3 seans

Comments


bottom of page